Latvijā
Novados

Daugavpils novadā likvidē brāgas ražotni0

Foto Valsts policija

Pagājušajā nedēļa likumsargi Daugavpilī likvidēja nelikumīga alkohola ražotni, konfiscējot ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

Iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policisti ieguva informāciju, ka Daugavpils novadā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei, likumsargi, pagājušonedēļ Daugavpilī apturēja kādu aizdomīgu automašīnu, kuras salonā tika atrasti apmēram 44 litri nelikumīga pašizgatavota alkohola, savukārt aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu apriti notikuma vietā tika aizturēts 1975.gadā dzimis transportlīdzekļa vadītājs. Vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Turpinot darbu, policisti veica kratīšanu arī vīrieša dzīvesvietā – Daugavpils novada Sventes pagastā. Apskatot aizdomās turētā māju un tai pieguļošās saimniecības ēkas, likumsargi konstatēja, ka vienā no tām notiek nelikumīga alkohola ražošana. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 600 litriem brāgas, 94 litriem gatavās produkcijas – kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces.
Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, likumpārkāpējs šo alkoholu plānojis realizēt nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās t.s. «točkās».

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajam par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

Par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

VP atgādina, ka par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

LA.lv