Latvijā
Novados

Daugavpils pamatbudžeta deficīts 24 miljoni eiro0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Daugavpils pašvaldības kopbudžeta deficīts šogad sasniedz vairāk nekā 24 miljonus eiro, kas ir ceturtdaļa no plānotājiem ieņēmumiem, liecina domes apstiprinātie saistošie noteikumi par 2019.gada budžetu.

Pašvaldības kopbudžeta ieņēmumi šogad ieplānoti 96,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,4 miljoniem jeb 2,5% vairāk, nekā plānots 2018.gada sākumā.

Savukārt izdevumi pārsniedz ieņēmumus par 24,2 miljoniem eiro, sasniedzot 121,2 miljonus eiro. Neparedzētiem izdevumiem pašvaldība šogad paredzējusi pusmiljonu eiro.

Dome savu izdevumu segšanai šogad plāno saņemt 20 miljonu dotāciju no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda.

Lielāki projekti, ko šogad plāno īstenot pašvaldība, ir Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada būvniecība, Ziemeļu rūpnieciskās zonas publiskas infrastruktūras attīstība, skolu materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras sakārtošana. Tāpat pašvaldība iecerējusi izveidot Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola” par Profesionālās izglītības kompetenču centru.

Domes deputātu diskusija par pilsētas budžeta pieņemšanu ilga vairāk nekā divas stundas. Par galvenajiem diskusijas tematiem kļuva daži neiekļautie budžetā projekti un vairākas kultūras jomas iniciatīvas.

Tāpat deputāti lēma nepaaugstināt atalgojumu domes priekšsēdētājam un viņa vietniekiem, kā arī profilējošo komiteju priekšsēdētājiem. Ietaupītos naudas līdzekļus plānots novirzīt kamerorķestra “Daugavpils Sinfonietta” atbalstam, aģentūra LETA uzzināja domē.

Daudzas atliktās pašvaldības budžeta pozīcijas tiks izskatītas aprīlī uzreiz pēc tam, kad Saeima apstiprinās valsts budžetu.

LA.lv