Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. augusts, 2015
Drukāt

Daugavpils policija brīdina par zādzību vilni; atgādina par drošības pasākumiem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Sakarā ar to, ka pēdējā laikā Latgalē, jo īpaši Daugavpilī, pieaugušas zādzības no dzīvokļiem, policija vēlas atgādināt iedzīvotājiem primāros drošības pasākumus pret zādzībām no mājokļa:

– neglabāt atslēgas svešām personām pieejamās vietās, piemēram, zem durvju tepiķiem, „slēptuvēs” pie durvīm, utt.;

– parūpēties par izturīgām durvīm un drošākām slēdzenēm, labāk, ja tās būtu divas. Jāpārliecinās, ka durvju slēdzenes ir labā tehniskā stāvoklī;

– aizejot no mājām, jāpārbauda, vai labi aizvērti logi un durvis;

– atrodoties mājās, durvis jātur aizslēgtas;

– gadījumā, ja mājās tiek glabātas dārglietas, vērtspapīri, lielas naudas summas, tad būtu vērts aizdomāties par seifa iegādi;

– aizbraucot uz ilgāku laiku, uzticiet tuviem cilvēkiem vai labiem kaimiņiem pieskatīt jūsu īpašumu – periodiski apmeklēt dzīvokli un regulāri izņemt pastu.

Dzīvokļa atslēgas jāuztic tikai ļoti tuviem, labi pazīstamiem cilvēkiem, par kuriem esiet droši. Atstājiet viņiem sava mobilā telefona numuru;
ja Jūsu dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, jāapzinās, ka plastikāta logi negarantē dzīvokļa drošību un “lietpratējiem” nesagādā nekādu grūtību tos uzlauzt.

Visdrošāk būtu uzlikt logiem restes.

Gadījumā, ja jūs redzat pie savām dzīvesvietām aizdomīgas personas vai zādzības mēģinājumu, vai, ja kāds mēģina uzlauzt svešu dzīvokli, nekavējoties zvaniet uz policiju pa tālruni 110, jo, operatīvi reaģējot un laicīgi ierodoties notikuma vietā, policija var paspēt novērst iespējamo zādzību.

Ja iedzīvotāji aktīvāk aizsargās savu īpašumu, painteresēsies, ko līdz šim neredzēta persona dara kāpņu telpā, mēs retāk saskarsimies ar šādiem noziegumiem un padarīsim mūsu vidi daudz drošāku, aicina VP.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+