×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2013
Drukāt

Daugavpils Rotko centrs – vienīgais Baltijā, kur izstādīts vācu mākslinieka Hansa – Petera Millera mākslas darbs “Denktafel”

foto - Letafoto - Leta

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir kļuvis par vienīgo vietu Baltijā, kur izstādīts vācu mākslinieka Hansa – Petera Millera mākslas darbs “Denktafel”.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs izraudzīts tamdēļ, ka mākslas darba ideja lieliski saskan ar centra koncepciju. Tā apzīmē vietu,kur aicina cilvēku nesteigties, padomāt un būt saskaņā ar sevi.

Metāla plāksne radīta 2012. gadā, un šobrīd tās citi identiski eksemplāri eksponēti vairākās Eiropas pilsētās. Projekta noslēgumā autors iecerējis izdot katalogu, parādot vietas, kur eksponēts viņa darbs, tādejādi Rotko centrs dokumentāli iekļausies projekta robežtelpā. Kāda ir šī mākslas darba ideja? “To nedrīkst sajaukt ar piemiņas plāksni”, saka Millers. “Tāpēc, ka piemiņas plāksne vienmēr saistīta ar cilvēku vai notikumu. Mana ideja ir sava veida mākslas darbs, kuru katrs var interpretēt pats. Tāpēc šī zīme apzīmē vietu un aicina nesteigties, lai padomātu.”

Plāksni centram ar mākslinieka laba vēlējumiem pasniedza Vācijā dzīvojošais Liepājā dzimušais mākslinieks Aleksanders Rolofs (Alexander Rolof).

Turpinot sadarbību ar māksliniekiem, 2014. gada pavasarī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma Gotlizas pilsētā realizēta starptautiskā mākslas projekta izstāde “Pilsēta. Telpa. Māksla” (Stadt-Raum-Kunst).

Kāda ir šī mākslas darba ideja? “To nedrīkst sajaukt ar piemiņas plāksni”, saka Millers. “Tāpēc, ka piemiņas plāksne vienmēr saistīta ar cilvēku vai notikumu. Mana ideja ir sava veida mākslas darbs, kuru katrs var interpretēt pats. Tāpēc šī zīme apzīmē vietu un aicina nesteigties, lai padomātu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+