×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Daugavpils starptautiskajā folkloras festivālā mācīs vargāna spēli

Foto: Wikipedia CommonsFoto: Wikipedia Commons

No 22. līdz 24. aprīlim norisināsies XI Daugavpils starptautiskais folkloras festivāls, aģentūru LETA informēja Daugavpils tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vecākā eksperte Lolita Kozlovska.

Festivāls pulcēs folkloras kopas un interesentus no Latvijas, kā arī ārvalstu grupas, kuras varēs dzirdēt festivāla atklāšanas koncertā, lielkoncertā un grupu individuālajos koncertos.

Vjačeslavs Lukjanovs un Valentīns Krulikovskis no Viļņas (Lietuva) senā tautas mūzikas instrumenta vargana spēles meistarklasē izstāstīs instrumenta rašanās vēsturi, tā spēles ietekmi uz cilvēku, par tā izmantošanu mūsdienu mūzikā, kā arī iemācīs šī instrumenta spēles pamatprincipus.

Festivāla dalībniekiem un ikvienam interesentam būs iespēja iesaistīties arī tradicionālajā dziedāšanas meistarklasē kopā ar Zani Šmiti no Rīgas. Jurģa dienas svinības kuplinās Inga Karpiča (Rīga) ar tautasdziesmu sadziedāšanas meditāciju “Dziedināšanās caur tautasdziesmu”.

Festivāla īpašais viesis ar programmu, kas balstās uz baltkrievu un citu Eiropas tautu mūzikas materiāliem, būs grupa “Stary Olsa” no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas.

Festivāla gaitā notiks arī īpašs rituāls – Ūsiņa zīmes izgatavošana kopā ar Daugavpils keramiķi Ligitu Pakni un pantāga garšošana no kopējā festivāla katla, par ko parūpēsies Aglonas Maizes muzeja saimniece Vija Kudiņa.

Pēc koncertiem, meistarklasēm un citām izdarībām vēlā vakarā visus gaida sadancošana.

“Festivālā, Ūsiņa aizsargāti, atslēgsim vārtus vasarai. Ūsiņš šajās dienās mums palīdzēs ar dziesmām un dejām savienot pagātni, tagadni un nākotni, tradīciju un ikdienu, gādās par zirgiem un bitēm, nesīs veiksmi ne tikai ceļā uz festivālu un mājām, bet arī visā festivāla norisē, ” šādi pasākumu raksturo festivāla rīkotāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+