×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Daugavpils teātra 2011.gada peļņu varētu atbrīvot no dividenžu iemaksas

daugavptea233

Daugavpils teātris vēlas 2011. gada peļņu novirzīt pamatdarbības nodrošināšanai, nevis ieskaitīt valsts budžetā, liecina Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais projekts.

Kultūras ministrija (KM) sagatavojusi rīkojuma projektu, saskaņā ar kuru, Daugavpils teātrim nebūtu jāmaksā dividendes no peļņas par 2011. gadu, tā vietā minēto finansējumu novirzīt, lai nodrošinātu teātra izrāžu demonstrēšanu, veicinot kvalitatīvu profesionālās teātra mākslas pieejamību Latgales reģionā.

Daugavpils teātris bija izteicis lūgumu tā 2011. pārskata gada peļņu atstāt nesadalītu. KM pēc dokumentu izvērtēšanas secināja, ka 2012. gada budžetā teātra kopējais pieejamais finansējums ir nepietiekams iepriekšējos gados radušos zaudējumu dēļ un dividenžu izmaksa par 2011. pārskata gadu ietekmēs 2012. gadā teātrim pamatdarbības nodrošināšanai nepieciešamo finansējumu.

Teātrim iepriekšējos gados nepietiekamā finansējuma un līdz ar to samazinātā darbības apmēra, kā arī ekonomiskās krīzes izraisītās iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās dēļ bija izveidojušies nodokļu parādi. Lai arī 2011. gadā teātra ieņēmumi ir palielinājušies, tomēr tas nav pietiekami, jo daļa ieņēmumu tiek novirzīti nodokļu parādu segšanai. Turklāt, lai teātra izrādes padarītu pieejamas dažādām sabiedrības mērķgrupām, īpaši Latgales reģionā, Daugavpils teātris nodrošina biļetes par pazeminātām cenām.

Ja valdība atbalstīs KM sagatavoto rīkojuma projektu, tad valsts budžetā netiks pārskaitīti 47,3 tūkstoši latu no teātra 2011. gada peļņas, bet minētā summa paliktu Daugavpils teātra rīcībā un tiktu novirzīta tam deleģēto valsts kultūras funkciju nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+