×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Daugavpils teātrī top A. Čehova “Kaija” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Daugavpils teātra direktors Oļegs Šapošņikovs.

16. janvārī Daugavpils teātris skatītājus aicinās uz Antona Čehova lugas “Kaija” pirmizrādi Oļega Šapošņikova un Georgija Surkova režijā, ziņo teātris. Bet pirmā tikšanās būs neierasta, piedāvājot publisko izrādes mēģinājumu zem izrādes nosaukuma – “Kaija. Under construction”.

Izrādes radošo komandu veido sevi jau pierādījuši, kā arī jauni un daudzsološi mākslinieki. Jau kā tradīcija Daugavpils teātrī ir viesmākslinieku piesaistīšana, un šis jauniestudējums nebūs izņēmums. Izrādē “Kaija” galveno lomu ir uzticēts spēlēt jaunajai aktrisei no Lietuvas Jovitai Balčiunaitei, izrādē piedalīsies arī aktieris un PBK diktors Jurijs Kušpelo.

A. Čehova “Kaija” ir pasaules nozīmīgāko dramaturģijas darbu desmitā un vienlaikus režijai sarežģīts materiāls. Sākotnēji teātra radošais kolektīvs nolēma, ka nodos izrādi skatītāju vērtējumam tikai tad, kad būs pārliecība, ka ir sasniegta maksimāli iespējamā iekļaušanās šajā noslēpumainajā tekstā. Tomēr izlemts rīkoties neordināri un uzaicināt skatītājus uz ekskluzīvu vēl nepabeigtu teātra izrādi. Abi režisori stāsta, ka būs pateicīgi skatītājiem par saņemtajiem komentāriem un iespaidiem, kas nepieciešami, lai turpinātu darbu. Iestudējumu “Kaija. Under construction” teātra cienītājiem būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Lai gan izrāde tiks spēlēta teātra Lielajā zālē, tā tomēr tiek veidota kā kamerizrāde, tādēļ skatītāju zālē tiks veidotas īpašas ložas, skats no kurām un skatītāju vietām zālē atšķirsies, dodot iespēju saskatīt jaunas detaļas un spēles nianses, tādēļ režisors aicina izrādi apmeklēt vairākkārt

Pēc režisoru ieceres izrādes darbība tiks pārcelta uz Latgali pie kāda ezera netālu no Daugavpils, notikumiem risinoties 1914. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad Daugavpils teātrim pašam aktieru nav?

    • gan jau ir savi aktieri, gan jau ir. ideja ļoti interesanta- sajūta, ka Daugavpils teātrī kaut kas interesants notiek. Viesmākslinieki- ta ir laba zīme. Būs jābrauc skatīties, un pie reizes jāapmeklē Rotko centrs. Oļegam Šapošņikovam ir vēriens- uz priekšu, lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+