×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Daugavpils teātris aicina ļauties seksam

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Daugavpils teātrī mēneša beigās – 29. maijā, pirmizrādi piedzīvos režisora Ivara Lūša iestudējums krievu valodā “Ļausimies seksam!”, portālam LA.lv pavēstīja Daugavpils teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Madara Pavlovska.

Izrādes nosaukums izvēlēts apzināti – pavasaris ir pašā plaukumā un tuvojās vasara, smejot saka izrādes režisors Ivars Lūsis: “No nosaukuma nevajag baidīties, pat viskonservatīvākos skatītājus aicinām apmeklēt izrādi, jo tā nekādā gadījumā nebūs jēla, tā arī nav komēdija klasiskajā izpratnē.” Caur izrādi skatītājs tiek aicināts uz dialogu, apzinoties savus stereotipus, savas vājības un tieksmes. Tas būs stāsts par katru no mums piecu personāžu izpildījumā.

Ivars Lūsis iepriekšējā sezonā Daugavpils teātrī jau iestudējis divas komēdijas gan krievu gan latviešu valodā, taču gaidāmo pirmizrādi viņš uzskata par līdz šim sarežģītāko lugu, ko jebkad uzvedis. Tiek akcentēts arī Daugavpils teātra trupas aktieru spēcīgais sastāvs, kura profesionalitāte ir ļāvusi īstenot ieceri – līdz pat izrādes beigām tās galvenā intriga tiek noturēta noslēpumā.

Izrādes pamatā ir krievu dramaturga Valentīna Krasnogorova luga, kurā varoņi it kā runā un domā tikai par seksu. Bet patiesībā stāsts ir daudz sarežģītāks, traģiskāks un smieklīgāks, nekā sākotnēji varētu šķist. Aiz visnotaļ uzjautrinošā izrādes nosaukuma un tikpat jautrajām iestudējuma varoņu izdarībām slēpjas dziļas un personiskas pārdomas, nepiepildītas cerības un ilgas.

Iestudējums skatītājiem liks pārvērtēt mūsu stereotipiskos priekšstatus un vispārpieņemto uzvedības normu relativitāti.

Tā nav komēdija, kaut arī ļoti smieklīga. Tā nav drāma, kaut arī stāsta par bezcerību. Tā ir mūsu dzīve – sarežģīta un vienkārša vienlaikus, izspēlēta vieglā un gaisīgā manierē.

Režija – Ivars Lūsis, kostīmi – Jūlija Ļaha, scenogrāfija – Egils Viļumovs, foto – Džeina Saulīte, gaismas – Sergejs Vasiļjevs. Lomās Mihails Samodahovs, Viktors Jancevičs, Karīna Sidina, Žanna Lubgāne, Irina Kešiševa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+