Kultūra
Teātris un kino

Daugavpils teātris atklās sezonu ar provokatīvu iestudējumu0

Publicitātes foto

Daugavpils teātris sezonu atklās ar skandaloza itāļu kinorežisora Pjēra Paolo Pazolīni lugas “Affabulazione” iestudējumu, kuru kopīgi veidojuši režisori Oļegs Šapošņikovs un Lucina Sosnovska (Polija), LA.lv uzzināja teātrī.

Pjērs Paolo Pazolīni savās filmās pārsteidza publiku ar oriģinālām klasisko mītu interpretācijām, paradoksālā veidā apvienojot marksismu ar kristietību un cilvēka seksualitāti dažādos tās izpausmes veidos.

Pazolīni bija arī žurnālists, dzejnieks un rakstnieks, “Affabulazione” (1966) ir viņa pēdējā uzrakstītā luga. Tā ir veidota sengrieķu traģēdijas garā un vēsta par tēva un dēla konfliktu, sniedzot atsauci uz Edipa mītu, tikai apgrieztu.

Miglains sapnis, kurā parādījies aizskrienoša zēna tēls, kā zibens spēriens spilgti iespiežas tēva apziņā un atmodina neapslāpējamu kāri atklāt tā jēgu.

Tēvu plosa pašiznīcinoša greizsirdība pret dēlu un tieksme pēc tuvības, vēlme atvērties savā vājībā un gūt varu pār aizgājušo jaunību.

Izrāde demonstrē, kā, sevis izzināšanas baiļu ietekmēts, cilvēks pārvēršas par “nelaimīga likteņa” vai “paša dēmonu” aklu ieroci, kas rada ne tikai individuālas traģēdijas, bet arī globālus pasaules konfliktus, tajā skaitā karus.

“Affabulazione jeb neķītra traģēdija” ir vēl viens eksperiments uz Daugavpils teātra skatuves. Tas ir multimediāls iestudējums, kura skatītājam būs iespēja izsekot līdzi sižetam, pateicoties uz ekrāna demonstrētajam, speciāli izrādei filmētajam kinomateriālam, savukārt personāžu iekšējie pārdzīvojumi, viņu neapzinātie impulsi, iekšējie monologi būs piepildīti ar dramatisko aktieru un dejotāju plastisko ekspresiju uz skatuves.

Izrāde būs krievu valodā, bet tajā skanēs arī Pazolīni teksti oriģinālvalodā. Lugu no itāļu valodas tulkojuši Alesio Bergamo un Raisa Raskina. Izrādes horeogrāfe ir Irina Saveļjeva, scenogrāfiju un kostīmus veidos māksliniece Inga Bermaka Apiaha.

Izrādes vajadzībām filmētā kinomateriāla režisore ir Ināra Kolmane, savukārt muzikālo noformējumu radījis komponists Jēkabs Nīmanis.

Lomās: Oļegs Šapošņikovs (Tēvs), Miroslavs Blakunovs (Dēls), Monika Mariotti (Māte), Milena Savkina (Jauniete).

Pirmizrāde: 14. septembrī plkst. 18, tuvākās izrādes 15. septembrī plkst. 17 un 6. oktobrī plkst. 18.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Dailes teātrī Rolands Atkočūns iestudē Viripajeva “Nepanesami ilgi apskāvieni”
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Lielais dzintars” ģimenes ar bērniem aicina uz operu un baletu kino formātā
9 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Liepājas muzejs aicina liepājniekus dalīties ar fotogrāfijām, kas uzņemtas, piedaloties “Baltijas ceļā”
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītākās programmas?
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Biļetes par 1500 dolāriem, bet redzēt neko nevar – slavenais aktieris Rasels Krovs sašutis par basketbola spēli
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Islandē piemin zudušo ledāju 1
3 stundas