Kultūra
Teātris un kino

Daugavpils teātris nākamo sezonu sāks ar “Raudupieti”0

Publicitātes foto

Daugavpils teātris noslēdzis 2017./2018. gada sezonas noslēguma pasākumu, atzīmējot sezonas spilgtākos notikumus un ieskicējot plānus nākamajai sezonai, informē teātra pārstāve Janīna Ivanova.

2017./2018. gada sezonas laikā skatītājiem tika piedāvāti septiņi jauniestudējumi un divi koncerti. Sezonas šķērgriezumā visvairāk reižu spēlēta izrāde “Jubileja ‘98”, savukārt skatītāji vvairāk apmeklējuši izrādes “Mīlestība līdz prāta zudumam” un “Hamlets” (abas – Lielās zāles skatuve). Šajā sezonā nodarbinātākā aktrise bija Kristīne Veinšteina, savukārt nodarbinātākais aktieris – Mihails Abramovs, spēlējošākā dejotāja – Jeļizaveta Petrova, dejotājs – Raimonds Paegle. Teātra atzinības balvu par īpašiem sasniegumiem 2017./2018. gada sezonas laikā saņēma aktieris Vadims Bogdanovs, aktrises Jeļena Ņetjosina, Irina Kešiševa, Līga Ivanova, kā arī dejotāja Svetlana Morozova. Teātra iekšējā balsojumā par sezonas aizkulišu meistaru tika atzīta režisora asistente Svetlana Pavloviča.

Daugavpils teātris šoreiz pārstāvēts trīs “Spēlmaņu nakts 2017./2018.” nominācijās: Gada mazās formas izrāde – “Cilvēks parastais”, par šo pašu izrādi Gada režisora titulam izvirzīta Lucina Sosnovska, bet Gada aktiera titulam – Vadims Bogdanovs.

Jau 17. jūlijā Daugavpils teātra komanda dosies uz Baltkrieviju ar opereti “Mistera Ikss noslēpums”, lai piedalītos starptautiskā mākslu festivālā “Slāvu bazārs Vitebskā”.

Saistītie raksti

Savukārt nākamo sezonu sāks, kā ierasts, septembrī, atklājot to ar pirmizrādi režisora Jura Joneļa jauniestudējumam “Raudupiete”. Rudenī skatītājus gaida pirmizrāde arī Nikolaja Gogoļa lugas “Revidents” iestudējumam latgaliski (lugu tulkojusi Monika Zīle), kā arī A. Ostrovska lugas “Negaiss” iestudējumam krievu valodā (režisore A. Korovkina no Krievijas), informē Janīna Ivanova.

Septembrī notiks Daugavpils teātra viesizrādes Rīgā. VEF Kultūras pilī būs iespēja noskatīties komēdijas “Ekstrasensa cīņa”, “Hantele killeram” un mūziklu “Džeina Eira”. Tāpat gaidāmas teātra viesizrādes arī Ogrē un Ventspilī. Nākamajā sezonā Daugavpils teātris turpinās aktīvi piedalīties starptautiskos festivālos un jau septembrī dosies uz Baltkrieviju ar izrādi “Kazanova. Henrieta. Venēcija.”, savukārt oktobrī uz Maskavu ar izrādi “Kailais karalais”.

LA.lv