×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Daugavpils teātris plāno piedāvāt astoņas pirmizrādes

Foto-www.daugavpils24.lvFoto-www.daugavpils24.lv

Daugavpils teātris līdz vasarai cer iestudēt un skatītājiem piedāvāt astoņas pirmizrādes, atklāja teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.

Viņš neslēpj, ka astoņu pirmizrāžu piedāvāšana līdz vasarai ir ambiciozi un gandrīz neizpildāmi plāni, ņemot vērā gan valsts piešķirto dotāciju teātrim, gan to, ka teātrim ir tikai viena zāle, atšķirībā no citiem Latvijas teātrim, kuriem ir vismaz divas vai pat vairākas zāles, kurā veidot iestudējumus.

Šā gada valsts budžeta plānotais finansējums Daugavpils teātrim ir 263 900 lati, kas salīdzinājumā ar pārējiem valsts atbalstītajiem teātriem ir vismazākā summa, taču salīdzinājumā ar 2011.gadu, kad teātrim no valsts budžeta tika atvēlēti 252 276 lati, šogad piešķirtais finansējums ir nedaudz pieaudzis.

Šapošņikovs skaidroja, ka viņa izstrādātā ekonomiskā koncepcija, lai teātris varētu strādāt, tika balstīta uz pieņēmumu, ka valsts piešķirtā gada dotācija teātrim netiks samazināta.

“Priecē, ka šim gadam piešķirtā dotācija paliks gandrīz iepriekšējā gada līmenī, pat nedaudz pieaugs, tādēļ man nav bažu, ka ar teātri šajā gadā varētu notikt kaut kas slikts. Mēs iepriekš ļoti pamatoti Kultūras ministrijai aprakstījām, kādēļ mums ir nepieciešama šāda summa, atklājot arī plānus, ko mēs ar piešķirto naudu darīsim,” sacīja teātra valdes priekšsēdētājs.

Pirmā no plānotajām pirmizrādēm teātrī notiks jau 14.februārī, kad pirmo reizi skatītājiem tiks piedāvāta latviešu dramaturga Edvarda Vulfa komēdija latviešu valodā “Līnis murdā”. Izrāde būs pirmais režisora Jura Joneļa un scenogrāfa Uģa Bērziņa darbs Daugavpils teātrī.

Izrāde “Līnis murdā” būs stāsts par jaunu mākslinieku, kurš savus sirds sarežģījumus un materiālās grūtības cenšas risināt, ievietojot sludinājumu avīzē, cerībā satikt bagātu skaistā dzimuma priekšstāvi. Dažādu aprindu dāmu atsaucība ir negaidīti pārsteidzoša, radot intriģējošus paņēmienus, kā izkļūt no sieviešu slazda. Galvenajās lomās izrādē piedalīsies aktieri Egils Viļumovs un Māris Korsiets.

Otra teātra piedāvātā pirmizrāde notiks jau 29.februārī. Pirmizrāde būs populārās rakstnieces un dramaturģes Monikas Zīles speciāli Daugavpils teātrim sarakstīta luga par latgaliešu darbu, tikumu un dzīvesziņu.

Izrādi “Rūžes byvdu golūs” iestudē režisors Pēteris Krilovs, bet galveno lomu šajā monoizrādē spēlēs Maija Korkliša. Šī izrāde būs stāsts par piemīlīgu latgaliešu kundzi labākajos gados, kura, piekopdama māju un gatavodama pusdienas, izstāsta visu savu dzīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+