×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Daugavpils tiesa uz pusgadu aptur partijas “Par Dzimto valodu!” darbību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavpils tiesa pirmdien apmierināja Uzņēmumu reģistra (UR) prasību par partijas “Par Dzimto valodu!” darbības apturēšanu, apturot tās darbību uz sešiem mēnešiem, pastāstīja tiesas pārstāve Aiga Trokša-Traško.

Viņa arī paskaidroja, ka tiesa spriedumā atsaukusies, piemēram, uz “Politisko partiju likumā” paredzēto, ka “tiesa var apturēt partijas darbību uz laiku līdz sešiem mēnešiem, ja partija pēc rakstveida brīdinājuma saņemšanas brīdinājumā noteiktajā termiņā nav novērsusi pārkāpumus”.

Trokša-Traško piebilda, ja partija neizpilda tiesas nolēmumu par darbības apturēšanu vai tiesas noteiktajā termiņā nenovērš likuma pārkāpumu, kura dēļ tās darbība bija apturēta, tad atbilstoši “Politisko partiju likuma” pantam partijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, var izbeigt.

Tāpat tiesa uzlika par pienākumu partijai līdz šā gada 30.aprīlim iesniegt UR partijas “Par Dzimto valodu!” biedru reģistru, kāds tas bijis pērnā gada 1.martā.

Tiesa arī nosprieda piedzīt no partijas valsts nodevu 71,14 eiro apmērā.

No otrdienas, 17.marta, spriedums 20 dienu laikā pārsūdzams apelācijas kārtībā.

Trokša-Traško atzina, ka UR norādījis, ka līdz 2014.gada 8.maijam nebija saņemts partijas “Par Dzimto valodu!” biedru reģistrs, kas partijai bija jāiesniedz līdz pērnā gada 1.martam. Partija “Par Dzimto valodu!” nav sniegusi paskaidrojumus.

“Papildu UR tika saņemts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja paziņojums, kurā norādīts, ka politiskā partija neatrodas tās juridiskā adresē,” pastāstīja UR pārstāve Evija Ivdra.

Viņa arī norādīja, ka UR līdz pagājušā gada 1.martam netika saņemts partijas biedru reģistrs. Tā kā “Par Dzimto valodu!” pēc rakstveida brīdinājuma saņemšanas brīdinājumā noteiktajā termiņā nebija novērsusi brīdinājumā norādītos pārkāpumus, UR atbilstoši “Politisko partiju likuma” normām vērsās tiesā.

Partijas “Par Dzimto valodu!” valdes sastāvā darbojas Illarions Girss, Vladimirs Lindermans, kā arī Jevgeņijs Osipovs, vēsta ieraksts “Lursoft” datubāzē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atļaujiet man, es viņus vispār izsvitrošu no tā reģistra ar visiem bankas kontiem. Kādi vel tiesas lēmumi!?

Draugiem Facebook Twitter Google+