Latvijā
Izglītība

Daugavpils Universitāte beidzot tiek pie jauna rektora3

Foto Daugavpils Universitāte

Šodien Daugavpils Universitātes (DU) Satversmes sapulces sēdē par DU rektoru ievēlēta profesore  Irēna Kokina. Līdz ar to augstskolā beigusies rektora Arvīda Barševska ēra.

I. Kokina ir DU Pedagoģijas un pedagoģiskās psiholoģijas katedras vadītāja un profesore. Viņa ir psiholoģe, kura veikusi zinātniskos pētījumus tādās jomās kā Sabiedrības un iestāžu vadība, Inovāciju menedžments u.c. Līdz šim bijusi arī DU Satversmes sapulces priekšsēdētāja, iepriekš vadījusi DU senātu. Darbojas arī Biznesa augstskolas “Turība” Sociālo zinātņu profesoru padomē un ir šīs augstskolas Biznesa tehnoloģiju institūta vadošā pētniece.

I. Kokinas kā rektores darbības programma bija diezgan lakoniska, taču tajā minēts, ka viņa atbalsta DU attīstības stratēģijā paustos mērķus. Tie paredz veikt reformas augstskolas iekšienē, samazinot struktūrvienību skaitu, kā arī DU pārdēvēt par Austrumlatvijas Universitāti. Kā jau iepriekš ziņots, šīs reformas virzīja līdzšinējais rektors A. Barševskis, kurš neslēpa, ka reformas nozīmētu: faktiski tiek izveidota jauna augstskola un tas ļautu A. Barševskim turpināt vadīt universitāti pēc tam, kad divas reizes pēc kārtas jau bijis DU rektora amatā. DU rektora pilnvaras viņam beidzās vasarā, bet DU senāts ļāva rektoram turpināt vadīt augstskolu līdz reformu pabeigšanai.
Tomēr, iespējams, preses uzmanības dēļ šo reformu īstenošana tika atlikta kā iemeslu minot Eiropas struktūrfondu finansējumu, ko būs iespējams saņemt, ja reformas īstenos vēlāk.

Uz DU rektora amatu pretendēja arī DU Humanitāro un sociālo zinātņu institūta direktora pienākumu izpildītāja un vadošā pētniece profesore Anita Stašulāne. Satversmes sapulcē piedalījās 97 delegāti, taču pēc balsošans par derīgiem tika atzīti 93. Par I. Kokinu nobalsoja 55 Satversmes sapulces delegāti, savukārt par A. Stašulāni bija nodotas 38 balsis.

DU jaunā rektore ievēlēta uz pieciem gadiem, amata pienākumus I. Kokina sāks pildīt tikai pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā.

LA.lv