×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. novembris, 2013
Drukāt

Daugavpils Universitāte vairākās studiju programmās neuzņems jaunus studējošos

Foto-LETAFoto-LETA

Daugavpils Universitāte.

Daugavpils Universitāte (DU) trīs savās studiju programmās nākamajā akadēmiskajā gadā neplāno uzņemt jaunus studējošos 1.kursā, apstiprināja augstskolas rektors Arvīds Barševskis.

Piektdien, 15.novembrī, tiekoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem, pārrunāta valsts budžeta vietu sadale 2014./2015. akadēmiskajam gadam. Barševskis atzīmēja, ka tāpat kā citām augstskolām DU jāsamazina par 20% budžeta vietu skaits sociālo zinātņu un pedagoģijas jomā.

Ar ministriju panākta vienošanās par konkrētiem soļiem, kā to izdarīt. Universitāte piedāvāja neuzņemt jaunos studentus akadēmiskā bakalaura “socioloģijas” studiju programmā, kas ļautu nosegt plānoto samazinājumu. Tāpat 1.kursā uzņemšana nenotikšot vienā no pedagoģijas programmām – vizuālās mākslas skolotājs četrgadīgajā programmā. Tādējādi augstskolai arī nenāksies samazināt visās šīs jomas programmās budžeta vietas vienādi.

Augstskolas un ministrijas pārstāvji kopīgi nonākuši pie ieceres neuzņemt arī jaunus studējošos akadēmiskajā datorzinātņu bakalaura studiju programmā, jo tajā ir mazāks studentu skaits un augstskolā ir vēl viena līdzīga programma, par kuru jauniešiem lielāka interese. Līdz ar to budžeta vietas tiks novirzītas profesionālā bakalaura studiju programmai informācijas tehnoloģijas.

Visās iepriekš minētajās programmās jau patlaban studējošie varēs pabeigt savas iesāktās studijas.

Tāpat pārrunāts jautājums par reģionālo augstskolu attīstību un reģiona vēlmes. Barševskis akcentēja, ka DU ir gatava sēsties pie sarunu galda ar Rēzeknes augstskolu, lai reģiona ietvaros pārdomātu studiju virzienus un programmas, kuras veidot kopīgi un izvērtēt augstskolu stiprās puses un virzienus, kuros specializēties. Viņš norādīja, ka būtu jāspecializējas tajos virzienos, kuri augstskolās ir īpaši, bet vienlaikus kādām jomām būtu jābūt abās augstskolās, piemēram, informācijas tehnoloģijām, kurā speciālisti darba tirgū ir pieprasīti.

DU rektors domā, ka sarunas par to jāsāk abām augstskolām kopā ar Latgales plānojošo reģionu, lai pārrunātu reģionālo specializāciju. Barševskis akcentēja, ka šajā gadījumā runa nav par apvienošanos, bet par augstskolu ciešāku sadarbību, varbūt par vairākām kopīgām studiju programmām un kopīgu stratēģiju attīstībai reģionā. Viņš pauda cerību, ka Rēzeknes augstskola iesaistīsies.

Pēc rektora domām, daudz kas varētu tikt paveikts jau līdz jaunajai studentu uzņemšanai, taču jautājuma virzība atkarīga no visu pušu ieinteresētības.

Barševskis arī paudis izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim (RP) savas bažas, ka ir svarīgi nepazaudēt fundamentālās zinātnes lietas, kurās DU jau vairākus gadus ir “pietiekami augsti rezultāti, sasniegta zināma ekselence”. Tāpat augstskolai svarīgi saglabāt doktorantūras studijas tajos virzienos, kuros ir kapacitāte. To kā svarīgu esot atzīmējis arī plānošanas reģions.

DU rektors veltīja atzinīgus vārdus tam, kā šogad noritēja saruna par budžeta vietu sadali, jo ir skaidri un argumentēti uzstādījumi no ministra puses, un kopumā notikusi ļoti racionāla un konstruktīva saruna, kurā piedalījās arī Latgales plānošanas reģiona un Vides un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+