Latvijā
Novados

Daugavpils VDD priekšnieks – slēpts viesnīcas līdzīpašnieks?3


Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Ilustratīvs foto. Daugavpils.
Foto: LETA/Ivars Soikāns

Valsts drošības dienesta (VDD, bijušās Drošības policijas) Daugavpils nodaļas priekšnieka Valda Dambīša kļūšana par slēptu šajā Latgales pilsētā esošās viesnīcas “Dvinska” līdzīpašnieku nonākusi ne tikai viņa darbavietas, bet arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas redzeslokā.

Saskaņā ar publiski pieejamiem datiem Daugavpilī, Stacijas ielā, esošo viesnīcu “Dvinska” apsaimnieko tikai šā gada 19. martā reģistrētā SIA “Dvinska VN”, kuras vienīgā oficiālā īpašniece un arī patiesā labuma guvēja, kā rāda “Lursoft” dati, ir 1992. gadā dzimusī Jekaterīna Jakubovska.

Taču gluži citu ainu rāda zemesgrāmatas: saskaņā ar to informāciju nekustamais īpašums, kurā atrodas viesnīca, oficiāli sastāv no divām ēkām un kopumā desmit dzīvokļiem, un vismaz daži no šiem dzīvokļiem ir nonākuši V. Dambīša vai viņa radinieku īpašumā.

Tas nozīmē, ka slēptā veidā tieši Valsts drošības dienesta amatpersona ir kļuvusi par viesnīcas līdzīpašnieku.

Tā, piemēram, dzīvokļa īpašumus Nr. 1 un Nr. 2 1963. gadā dzimušais V. Dambītis iegādājies no ārvalstnieces Teklas Morozas. Savukārt vēl divi tai pašai T. Morozai līdz tam piederējušie dzīvokļa īpašumi Nr. 3 un Nr. 4 pārgājuši 1994. gadā dzimušā Raivja Dambīša īpašumā. V. Dambītis savus pirkumus veicis pagājušā gada decembrī, bet R. Dambītis – šā gada februārī.

“LA” zināms, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijā ir saņemts iesniegums, kurā ne tikai aprakstīti V. Dambīša īpašumu darījumi, bet arī pieminēta viesnīcas oficiālās īpašnieces neformāla saistība ar kādu 1973. gadā dzimušu Aleksandru Petričenko.

Saistītie raksti

Savukārt šis A. Petričenko, kā norādīts iesniegumā, jau vairākas reizes nonācis tiesībsargājošo ie­stāžu redzeslokā sakarā ar iespējamu nelegālo akcīzes preču apriti un nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietu uzturēšanu Daugavpilī.

Valsts drošības dienests 23.jūlijā neatbildēja uz “LA” jautājumiem – vai šajā valsts drošības iestādē tiek veikta pārbaude saistībā ar Daugavpils nodaļas vadītāja V. Dambīša darbību un īpašumu darījumiem un vai V. Dambītis pašlaik nav atstādināts no amata.

LA.lv
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
„Baltijas ceļa” atceres pasākumu laikā Rīgā ierobežos satiksmi
4 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: Baltija bija Hitlera dāvana Staļinam 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Štālbergs par Latvijas jaunatnes basketbola sistēmu – jānosaka prioritātes
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
1 stunda