×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Daugavpils vicemēru Širjakovu tiesa patur apcietinājumā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas apgabaltiesa otrdien nolēma paturēt apcietinājumā Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku Vjačeslavu Širjakovu, kuru februāra sākumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja kriminālprocesa par iespējamo Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu ietvaros, žurnālistiem pastāstīja Širjakova aizstāvis Dainis Lūsis.

Viņš sacīja, ka šoreiz, tāpat kā pirmajā tiesu instancē, tika piedāvāta drošības maksa, taču tiesa šo priekšlikumu noraidīja. “Atstāja [iepriekšējās tiesu instances] lēmumu negrozītu,” atzina advokāts, norādot, ka tiesas argumenti nav zināmi, jo paziņots saīsinātais lēmums.

Otrdienas tiesas lēmumu nav iespējams pārsūdzēt. Tomēr tiesai divu mēnešu laikā kopš Daugavpils vicemēra aizturēšanas brīža būs atkal jāvērtē, vai viņam kā drošības līdzeklis saglabājams apcietinājums, apliecināja Lūsis.

Runājot par to, vai Širjakovs sadarbojas ar izmeklēšanas iestādi, advokāts sacīja, ka viņa klients izmanto visas savas tiesības, kādas process ļauj, taču no plašākiem komentāriem atturējās.

Tiesa otrdien pēcpusdienā arī paredzējusi lemt, vai apcietinājumā jāpaliek vienam no šajā lietā aizturētajiem uzņēmējiem – Jānim Sprinovskim.

Šajā lietā apcietinājums piemērots vēl vienai personai – uzņēmējam Gintam Sorokinam. Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 18.februārī, plānoja izskatīt sūdzību par Rīgas rajona tiesas lēmumu viņam kā drošības līdzekli noteikt apcietinājumu, taču šī jautājuma izskatīšana tika atlikta.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu. Februāra sākumā Daugavpils pašvaldības uzņēmuma ” Daugavpils siltumtīkli” administrācijā tika veikta pārbaude. Aizturēts un vēlāk ar tiesas lēmumu tika apcietināts Širjakovs, kā arī Sprinovskis un Sorokins. Lēmumi par minēto personu apcietināšanu tika pārsūdzēti Rīgas apgabaltiesā.

Sākotnēji tika aizturētas kopumā sešas personas, tostarp uz laiku bija aizturēts, bet pēc tam atbrīvots “Daugavpils siltumtīklu” vadītājs Māris Laudiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+