×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

LA apskats: Lāčplēsis Dreiškens, premjera viesis, tiesībsarga emocijas (1)

1. Cilvēks. Daumants Dreiškens – Lāčplēsis ar Latvijas karogu

1no4
Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Piektdien sāksies Phjončhanas olimpiskās spēles un atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesīs Daumants Dreiškens. Bobsleja stūmēji allaž paliek pilota ēnā, jo filigrāns stūrmanis ir svarīgākais ekipāžas dalībnieks, un trīs šīs cunftes pārstāvji savulaik jau nesuši Latvijas karogu olimpiādes atklāšanā – Sandis Prūsis, Zintis Ekmanis, Jānis Ķipurs. Nebūtu nekāds pārsteigums, ja Dienvidkorejā tradīciju turpinātu Oskars Melbārdis.

Tomēr šoreiz izvēle krita uz Dreiškenu, kurš četru olimpisko ciklu laikā sekmējis ceļu, kas Latvijas bobsleju aizvedis līdz pašām virsotnēm. Dzelzs vīrs, Lāčplēsis, vīrs ar zemniekiem raksturīgu darba tikumu, visu laiku labākais Latvijas bobsleja stūmējs – tā viņu raksturo līdzgaitnieki.

Savulaik desmit gadu posmā Daumants izlaida tikai dažas sacensības, par ko izpelnījies dziļu izlases galvenā trenera Sanda Prūša cieņu. No malas stūmēja pienākums varētu šķist viegls – dažas sekundes paskrien, ielec kamanās un nobrauc lejā. Tomēr tā ir tikai mikroskopiska daļa no lielā darba aisberga, kas paliek otrajā plānā. Dauzīšanās virāžās, milzu spiediens, arī kritieni un vienkārši smagi treniņi, lai būtu pasaules līmenī, – viņš to visu pārvarot bez kurnēšanas. Ne velti Latvijas Gada balvai sportā ticis izraudzīts kā paraugs sportā.

Pagājušajā nedēļā Dreiškena vārds medijos plaši izskanēja vēl kādā aspektā – gulbenietis pirms došanās uz Dienvidkoreju uzdāvināja savām atvasēm kucēnu, uz ko bērni reaģēja ar sajūsmas saucieniem un prieka asarām. Lai Daumantam & Co Phjončhanā tāpat kā Sočos līst laimes asaras!

  1. Cilvēks. Daumants Dreiškens – Lāčplēsis ar Latvijas karogu
  2. Joks. Draudzīgais rokasspiediens
  3. Pārpratums. Vienu mēnesi ārzonas statusā
  4. Mācība. Emocijas atbildības vietā

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikai vaicājums, kā tiesībsargam ar veselību – es domāju sabiedrības normu saprašanu? Vai jau nevelk un kādu tur savu iedomu pasauli – ES ESMU VARENS…

    Pārdomām par tiem 5 % sabiedrības, kuriem vajag psihiatra palīdzību un pat uzraudzību, un pat palātu, un pat fiksāciju līdz kaut kā stipri nomierinoša injekcijai…

    p.sk. Jā tā latvijas medicīnas sistēma šķība un te medmāsu algu pielikuma kārtošana – nu nekāda saprašana tajos nnnnnnnnnn papīros. Tāpat bērnu slimnica Latvijas nomalē – būtu iekārtota kaut kur kādā centrālajā rajonā – vai Cēsis, Madona, Kuldīga , lai vieglāk sasniedzama. Lūk sabiedrības sarga darbošanās lauciņš’, bet tur klusums.

Draugiem Facebook Twitter Google+