×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis apvienojas vēl nedzirdētā Imanta Kalniņa dziesmu programmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Daumants Kalniņšun Kaspars Zemītis

Komponista Imanta Kalniņa dzimšanas dienā 26. maijā pirmatskaņojumu Rīgā, mūzikas namā “Daile”, piedzīvos jauna viņa dziesmu koncertprogramma “Kamēr vien gliemeži skrien” jaunā skanējumā. Izpildītāji – pēdējā laikā ievērojamu popularitāti guvušais dziedātājs Daumants Kalniņš – balss un oboja, un Kaspars Zemītis – balss un ģitāras, bet koncertprogrammas režiju veido režisore Māra Ķimele. Savu svētību jaunajai programmai devis arī pats dziesmu autors – Imants Kalniņš.

Tieši jubilāra Imanta Kalniņa mūzika kļuvusi par divu pazīstamu latviešu mūziķu – Kaspara Zemīša un Daumanta Kalniņa – radošās sastapšanās iemeslu. Janvārī abi pēc radio “Klasika” vadītājas Gundas Vaivodes aicinājuma kopīgi ieskaņojuši savulaik populāro bērnu miega dziesmiņu “Miedziņš nāk!” jaunā versijā – toreiz īpaši raidstacijas jubilejai. Līdz šim plaši zināma bija dziesmas versija ar pirmajiem trim Rūdolfa Blaumaņa dzejoļa pantiem, taču abi mūziķi to pirmoreiz ierakstīja ar tekstu pilnā garumā, pievienojot trūkstošos pantiņus.

“Dziesma ātri vien izpelnījās ievērojamu klausītāju uzmanību, par ko mums ir patiess prieks,” stāsta Kaspars Zemītis. Viņš atklāj – dziesmu ievērojusi mūzikas nama “Daile” producente Anda Zadovska, “un uzrunājusi mūs, aicinot uzrakstīt vēl kādu “gabaliņu”, jo tepat pie durvīm bija arī Imanta Kalniņa jubileja. Ar satraukumu ķērāmies klāt un nu iznākusi vesela programma!” priecājas mūziķis.

Imanta Kalniņa senāku laiku dziesmu izlasi koncertprogrammai atlasījis Juris Vaivods, bet koncertuzveduma programma veidota kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību. Režisore kopā ar mūziķiem radījusi stāstu, kas aizsniegsies līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem, atskaņojot skatītājiem mazāk zināmas Imanta Kalniņa dziesmas. Tās no rotaļīgām pāries domīgās, no līksmām kļūs intīmas.

“Māra Ķimele ir tas cilvēks, kurš, labi pazīstot Imantu, zina daudzu dziesmu zemtekstus, stāstus par to, kā šī mūzika ir tapusi. Darbs kopā ar Māru man ir ļoti interesants process,” turpina Kaspars. “Piemēram, ir brīži, kad mēs ar Daumantu kļūstam pārāk apcerīgi, un tad nāk Māra un saka – pietiek īdēt! Nedomājiet, ka te būs tikai melanholija un lirika – Imantam Kalniņam ir arī dziesma “Lai nomirst visi pesimisti!”,” smejas ģitāras meistars.

Savu svētību jaunajai programmai devis arī pats dziesmu autors Imants Kalniņš, gan piesūtot mazāk zināmos un trūkstošos dziesmu pantus, gan padomus. “Man šis ir ļoti aizraujošs piedzīvojums,” atklāj Kaspars. “Imanta Kalniņa mūzikai manā mūzikas dzīvē vienmēr ir bijusi nopietna vieta – viņa mūzika nav tikai dziesmas, tā ir daudzšķautņaina formas ziņā. Viņa mūzikas tēlainība un latviskums man ir etalons. Šī ir mūsu iespēja parādīt, kā mēs redzam viņa mūziku. Izaicinājums ir mums trim – Daumantam, man un Mārai atrast tajā kopīgu stāstu, jo mēs ne tikai spēlējam, bet stāstām stāstus.”

Līdzās dziesmām izskanēs instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvīsies koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.

“Esmu pārliecināts, ka šī būs ārkārtīgi skatīta koncertprogramma ne tikai šajos koncertos mūzikas namā “Daile”. Ne jau tāpēc, ka esmu lepns par to, ko esam paveikuši, bet zinot, cik ļoti cilvēki mīl Imanta Kalniņa mūziku,” teic Kaspars, piebilstot “ceru, ka būs vēl daudz iespēju dzirdēt šos koncertus.”

 

Varbūt noder!!

Koncerti

26. V 19.00; 29. V 14.00; 29. V 18.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 22.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+