Kultūra
Mūzika

“Lāčplēsī” galveno lomu dziedās Dons10

Foto – LETA, kolāža – la.lv

“Arēnā Rīga” 8.novembrī no jauna iestudētajā rokoperā “Lāčplēsis” galveno lomu izpildīs Dons, īstajā vārdā Arturs Šingirejs, preses konferencē paziņoja iestudējuma producents Juris Millers.

Koncertuzvedumā piedalīsies arī “Nācijas kopkoris”, kurā piedalīsies dažādu pasaules valstu latviešu diasporas kolektīvi.

Rokoperas komponists Zigmars Liepiņš sacīja, ka uzskata Donu par vislabāko Lāčplēša lomas atveidotāju, jo viņš spēj sniegt roka stila izpildījumu. Viņš piebilda, ka šīs nav uzskatāmas par izmaiņām, jo ar iepriekš plānoto galvenās lomas solistu Daumantu Kalniņu līgums nebija noslēgts.

Liepiņš apgalvoja, ka līgumi ar plānotajiem māksliniekiem ir noslēgti un izmaiņas uzveduma dalībnieku sastāvā varētu notikt vien tad, ja kāds viņiem negaidīti saslimst vai citu iemeslu dēļ nebūs spējīgs uzstāties.

Dons stāstīja, ka necentīsies kopēt kādreizējo galvenās lomas dziedātāju Igo, bet tā vietā viņš lomā grib “ielikt sevi”.

Starp koncetuzveduma solistiem būs arī Zigfrīds Muktupāvels, Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalne, visi grupas “Jumprava” dalībnieki u.c.

Dziedātājs Daumants Kalniņš pagājušajā nedēļā atsauca savu dalību 8.novembrī gaidāmajā rokoperā “Lāčplēsis”, jo pasākuma producents netika piedāvājis māksliniekam parakstīt oficiālu līgumu par iestudējuma galvenās lomas izpildīšanu.

Kalniņš skaidroja, ka, tuvojoties izrādei, tās producents Millers viņam nav piedāvājis parakstīt oficiālu līgumu par Lāčplēša lomas atveidošanu, bet, tajā pašā laikā, biļetes uz izrādi tiekot turpināts tirgot, materiālos minot Kalniņu kā Lāčplēša lomas izpildītāju.

“Diemžēl organizatoru neizdarības dēļ, tirdzniecībā laistas biļetes ar neapstiprinātu sastāvu. Pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem vēl šī gada sākumā beidzot sakārtot tiesiskās attiecības ar pasākuma organizatoru, esmu spiests publiski paziņot, ka rokoperā “Lāčplēsis” nepiedalīšos,” situāciju aprakstīja Kalniņš.

Savukārt Millers aģentūrai LETA sacīja, ka no pasākuma izziņošanas brīža Liepiņš ir izteicis vēlmi nomainīt atsevišķu lomu izpildītājus, tostarp arī galvenās lomas atveidotāju – Kalniņu. “Šādu lēmumu autors pieņēmis ar mērķi, lai panāktu maksimāli labāko sava darba izpildījumu konkrētajā reizē,” pauda Millers.

Jau vēstīts, ka no 2017.gada 19.jūlija visās “Biļešu paradīzes” kasēs un tās mājaslapā ir pieejamas biļetes uz 2018.gada 8.novembrī “Arēna Rīga” paredzētajiem valsts simtgades svētku pasākumiem – populārās mūzikas dižkoncertu “Latvijas gadsimts” un rokoperas “Lāčplēsis” iestudējumu ar simfonisko orķestri, aģentūru LETA informēja koncertzāles “Rīga” un Latvijas Jaunatnes teātra mārketinga vadītājs Sandis Bergholds.

LA.lv