×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Dauškāne kritizē Latvijas Slēpošanas savienību (4)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas distanču slēpotājai Ingai Dauškānei Soču olimpisko spēļu sacensībās desmit kilometros klasiskajā stilā nav bijis atbilstošs ekipējums tik ļoti siltam laikam, kas pēc smagās distances sportistei lika izteikt kritiskus vārdus par Latvijas Slēpošanas savienību (LSS).

Ceturtdien notikušajās sacensībās Dauškāne ieņēma 65.vietu 75 dalībnieču konkurencē.

“Gāja ļoti smagi,” pēc finiša teica Dauškāne. “Vairāk cīnījos ar sevi. Mans lielākais trumpis bija raksturs un motivācija noķert lietuvieti, jo slēpes šodien negāja.”

Sacensībās Lietuvas slēpotāja Ingrīda Ardisauskaite startēja minūti pirms Dauškānes, tomēr līdz finišam latvietei atpalicību izdevās samazināt vien uz nedaudz vairāk nekā pusi.

“Man nebija lieku 400 eiro, lai nopirktu šādam laikam raksturīgas slēpes, tāpēc katrā kalnā bija jāskrien. Šī būs viela pārdomām. Vajadzētu aicināt savienību iesaistīties sportistu sagatavošanā, jo šobrīd trīs olimpiskie sportisti pat netiek nodrošināti ar inventāru un atbilstošu formu valsts karoga krāsās,” skarba bija sportiste, kura tik siltā laikā startējusi pirmoreiz karjerā. “Vēl nesen braucu Somijā -22 grādos, bet tagad varētu būt pat +20 grādi.”

Šīs Dauškānei bija pēdējās sacensības Soču Olimpiādē. Viņa atzina, ka ar olimpisko debiju ir daļēji apmierināta. “Esmu ieguvusi milzīgu pieredzi, mācoties no citiem sportistiem un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) ārstiem. Ja man šāda pieredze būtu bijusi pirms pusgada, iespējams, tagad rezultāti būtu augstāki. Neņemot vērā problēmas ar slēpēm, olimpiskās spēles ir svētki, un esmu laimīga.”

Ikdienā Latvijas armijā dienējošā 33 gadus vecā Dauškāne nevēlējās runāt par nākamo olimpisko ciklu un pat ne nākamo sezonu. “Mans komandieris nebūs priecīgs, ja es turpināšu startēt, bet to rādīs laiks. Arī Somijas komandā ir sportistes gados. Šāda līmeņa pieredzi nevar iegūt pāris gados. Varbūt uz 30 kilometru distanci nākamajā Olimpiādē es varētu sagatavoties.”

“Finansiāli jāsaka paldies LOV, ka varēju braukāt uz FIS sacensībām un krāt ranga punktus. Tāpat paldies ārstiem Līgai un Aldim Cīruļiem, kas dalījās ar padomu, trenerei Ilzei Cekulei, kas dienu un nakti bija pie telefona, lai man palīdzētu, un draugam, kurš varēja man braukt līdzi,” teica Dauškāne. “Ieguldījums no savienības bija, bet tai ir vairāk jāieklausās sportistos – nevar pasīvi stāvēt malā un gaidīt, ka notiks brīnumi. Tikai strādājot komandā, varam sasniegt rezultātus.”

Dauškāne uzskata, ka Latvijas izlasei ir nepieciešams treneris no ārzemēm ar pieredzi un zināšanām. “Īpaša uzmanība būtu jāpievērš sprinta distancei, kurā mēs varētu konkurēt augstākajā līmenī.”

Kā zināms, brīvā stila sprintā latviete Sočos ieņēma 59.vietu 67 sportistu konkurencē.

Kā izteicās Latvijas komandas slēpju smērētājs Gatis Bērziņš, Dauškānei ir vien četri slēpju pāri, bet būtu jābūt vismaz desmit – dažādiem laika apstākļiem un slēpošanas veidiem.

“Piemēram, biatlonists Andrejs Rastorgujevs sasniedzis rezultātu un viņam par tehniku vairs nav jāsatraucas,” secināja Bērziņš.

“Pēdējos piecos gados sacensības siltā laikā notiek regulāri. Skatītājiem tas ir patīkami, jo var sēdēt saulītē, bet sportistiem grūti,” stāstīja Bērziņš. “Smērēšanas procesā lielas atšķirības nav, vienīgi ietekmēja, ka vietām ir ēna, bet vietām – saule.”

Kā ziņots, sacensībās ceturtdien uzvarēja klasiskā stila lielmeistare Justīna Kovaļčika no Polijas.

“Kovaļčika ir pārāka ar savu spēku un arī spītu. Zinot viņas pēdas problēmas, saprotams, ka sportiste startē “caur nevaru”,” secināja Bērziņš. “Viņai ir lielāks augums nekā norvēģietēm, kas ir atbilstošāks tieši klasiskā stila sacensībām. Šoreiz arī trase nebija mīksta. Ja tāda būtu bijusi, Kovaļčikai rastos problēmas.”

Dauškāne ir pieredzes bagātākā distanču slēpotāja Latvijas komandā, bet 33 gadus vecajai sportistei šīs bija pirmās olimpiskās spēles. Lielu daļas karjeras viņa aizvadīja militārās pieccīņas sacensībās, bet slēpošanai pievērsās vien 2010.gadā un šobrīd ir neapstrīdami labākā Latvijas slēpotāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu varēja slēpotāji aiziet līdz Rastorgujevam- Andrej, kā tu slēpes sagatavo? Atceros, bija smēre + grādiem, nakādas specslēpes nevajag. Un sniega temperatāra vienmēr būs 0, nevis +2 vai +12, tāpēc jau tas ir sniegs.

  2. Smieklīgi! Pati Inga vada distanču slēpošanu LSS. Tātad ir atbildīga par visu notiekošo. Tikai savu vainu nekur neredz!!!

  3. Slēpošanas savienībai viena vaina. Uzspiež LOKam piteikt Olimpiskajās spēlēs pavecus fizkultūriešus,kas ne tuvu nav bijuši augstu sasnieguma sportam un Latvijai sagādā tikai kaunu. Tantiņ,ja tu gribi vizināties pa pasauli,tad dari to ar savu naudu. Kāda velna pēc LOV tērē naudu tādiem “čaiņikiem”.

  4. Piemēram, biatlonists Andrejs Rastorgujevs sasniedzis rezultātu un viņam par tehniku vairs nav jāsatraucas,” secināja Bērziņš.
    lūk arī atbilde uz šito čīktēšanu
    priecājies ka dzīvo Latvijā un ar tādu rezultātu un fizisko sagatavotību vispār tiec uz olimpiādi!

Draugiem Facebook Twitter Google+