×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
26. aprīlis, 2017
Drukāt

Namu pārvaldnieks bez brīdinājuma tukšojot iedzīvotāju makus (2)

Kadrs no videoKadrs no video

Iznākot no savas mājas, Bolderājas iedzīvotāja Ruta ir pārsteigta. Namu pārvaldnieks pie pašām namdurvīm ierīkojis atkritumu tvertni. Tādas uzstādītas arī pie kaimiņu mājām. Tas noticis slepenībā, neprasot dzīvokļu īpašnieku piekrišanu vai viedokli, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Ne tikai Ruta, bet arī citi iedzīvotāji, kas mīt daudzdzīvokļu namos Lielupes ielā, pārliecināti, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” atkal izdomājis veidu, kā paklusām iztukšot viņu maku, jo jaunās atkritumu urnas nav par pliku velti, bet par katru tvertni jāsamaksā 56 eiro bez PVN.

Tvertnes uzstādītas pie katras kāpņu telpas namdurvīm. Piemēram, mājā, kurā ir tikai desmit dzīvokļi, bet divas kāpņu telpas, no dzīvokļa sanākot jau padsmit eiro. Pensionāriem un maznodrošinātajiem tā ir vesela bagātība.

Protestējot pret jaunajām urnām, iedzīvotāji tās novietojuši ačgārni, lai nebūtu iespējams lietot. Dažus desmitus metru no mājām jau ir lieli atkritumu konteineri, kuros visu šmuci izmetot.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma skaidro, ka Rīgas domes (RD) saistošie noteikumi paredz, lai apkārtnē nemētātos izsmēķi un sīkie atkritumi, piemēram, saldējumu kociņi un konfekšu papīri, Rīgā pie daudzdzīvokļu namiem jāuzstāda tādas urnas.

Noteikumi paredzot, ka tās jāuzstāda ik pēc 25 fasādes metriem. Sanākot, – pie katras kāpņu telpas. Iedzīvotāju aptauju iepriekš nav rīkojuši, jo neesot nepieciešams. Par maksu nav informējuši, jo summa par tvertnēm nav pārāk liela. To iekļaušot apsaimniekošanas izdevumu maksā.

Rīgas namīpašnieku valdes priekšsēdētāja Rita Bernardska, tāpat kā iedzīvotāji, uzskata, ka apsaimniekotājs rīkojies izšķērdīgi ar dzīvokļu īpašnieku līdzekļiem un izskatoties, ka ir pārprasti saistošie noteikumi. Tie paredz pie fasādes sienas nodrošināt sīkajiem atkritumiem un izsmēķiem atkritumu urnas, taču neesot noteikts, ka tām jābūt tik lielām un dārgām.

Ja tvertnēs metīs kopā izsmēķus ar papīriem, var rasties ugunsgrēks, turklāt, ja tvertnēs iedzīvotāji iemetīs ar savus atkritumu maisus ar sadzīves un pārtikas paliekām, ieviesīsies grauzēji un smakas. Iedzīvotāji apstiprina, ka tā tas jau tagad ir. Daži jau paslinkojuši doties uz tālāk esošajiem lielajiem atkritumu konteineriem un savus atkritumus izmetuši jaunuzstādītajā tvertnē pie namdurvīm.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve taisnojas, pagaidām tvertnes uzstādītas ne jau visos namos, to veikšot pakāpeniski. Pagājušajā gadā rīkotais iepirkums, kas bijis vien par 50 tūkstošiem eiro, nodrošina atkritumu tvertnes tikai daļai namu. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve piebilst, ka pie citiem namiem Bolderājā un Daugavgrīvā esot uzstādītas īpaši cigarešu izsmēķiem paredzētās urnas pie nama sienām. Tās esot nedaudz lētākas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai RNP pajautāja,vai es esmu ar mieru,ka pie mana loga būs smirdīga urna,lai tikai noliek pie mūsu loga,aizmetīšu momentā,pietiek,ka tie smirdīgie spaiņi stāv.Man personīgi nekādas urnas nav vajadzīgas,man ir rokas,kājas un es varu savus atkritumus aiznes līdz konteinerim!!!!!!
    Un pīpmaņiem ir jāsmēķē 10.m no ieejas durvīm,tad lūdzu lai kratās un smēķē,arī necietīšu to smaku no viņu pīpēšanas!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+