Ingrīda Saulīte ieņem goda vietu mūsu izcilāko horeogrāfu zvaigznājā.
Ingrīda Saulīte ieņem goda vietu mūsu izcilāko horeogrāfu zvaigznājā.
Publicitātes foto

Dāvana latviešu deju karalienei 1

Sestdien, 24. oktobrī, 80. dzimšanas dienu svinēs latviešu tautas dejas karaliene, ilggadējā Deju svētku virsvadītāja un Goda virsvadītāja Ingrīda Saulīte.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Godinot izcilo horeogrāfi, docenti, latviešu tautas dejas sistematizētāju, pirmdien, 26. septembrī, plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā un baletā notiks koncerts ar skaisti simbolisku nosaukumu – “Dejā rotātā”. Latvijas izcilākie tautas deju ansambļi – “Dancis”, “Gatve”, “Teiksma”, “Rotaļa”, “Ačkups”, “Daiļrade”, “Liesma” un citi – šajā vakarā izdejos latviešu deju krāšņākos rakstus. Viņu sniegumā redzēsim spožākās horeogrāfijas, kuru autori ir gan latviešu dejas klasiķi – Harijs Sūna, Imants Magone, Uldis Šteins, Uldis Žagata un citi, gan arī Ingrīdas Saulītes bijušie audzēkņi – Jānis Ērglis, Agris Daņiļevičs, Arta Melnalksne, Ilze Mažāne, Gunta Skuja un Taiga Ludborža. Koncertā mirdzēs skaistākās latviešu tautas dejas pērles – “Sasala jūriņa”, “Latviešu pāru deju svīta”, “Gatves deja”, “Rucavietis” un daudzas citas.

Kopš 1965. gada Ingrīda Saulīte ir bijusi astoņu Dziesmu un deju svētku un piecu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju virsvadītāja. Pateicoties viņas ierosmei, aizsākās starptautiskais deju festivāls “Sudmaliņas”. Ingrīda Saulīte pati reiz atzinusi, ka laukuma deju horeogrāfiju veidošanā viņai daudz palīdzējusi iespēja būt līdzās deju vecmeistarei Mildai Lasmanei un redzēt, kā viņa stadionā uzbur krāsainus deju rakstus, kā arī radošā sadarbība ar horeogrāfiem Osvaldu Štrausu un Uldi Žagatu. Sākot ar 1965. gadu, Ingrīda Saulīte ieviesa laukuma marķēšanu un dejas lieluzvedumu zīmējumu fiksāciju. Deju lieluzvedumos viņa veidojusi vismaz simt dažādu tautu deju laukuma horeogrāfijas. “Jā, mēs strādājam, kad citiem ir svētki, taču tas mani nekad nav mulsinājis, un es arī to neuzskatu par apgrūtinājumu. Man ir laimējies, ka nav jānošķir darbs no vaļasprieka vai otrādi – tie visu laiku viens otru ir papildinājuši,” ir teikusi izcilā horeogrāfe.