×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Dāvana Latvijai dzimšanas dienā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grobiņas sporta centra zālē viesosies tikko pusgadsimta jubileju nosvinējušais Latvijas Radio bigbends ar solistiem.

Izcila latviešu mūzika visplašākajā spektrā – no džeza un estrādes līdz izteikti akadēmiskām kompozīcijām – tik daudzveidīgu mākslas baudījumu Rīgā un visos Latvijas reģionos piektdien, 18. novembrī, sola svētku koncerti, kurus par godu Latvijas valsts 98. jubilejai rīko Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar “Latvijas koncertiem”.

Šogad koncerti izskanēs Rīgā, kā arī Ikšķilē, Vecumniekos, Grobiņā un Kārsavā. Rīgā valsts svētku koncerts notiks Latvijas Nacionālajā teātrī un to translēs LTV1 un Latvijas Radio “Klasika” plkst. 17.30.

Valsts svētku koncertā Rīgā Latvijas Nacionālajā teātrī piedalīsies daudzsološās solistes – pianiste Aurēlija Šimkus un vokāliste Inga Šļubovska-Kancēviča, kā arī pieredzējušais čellists Reinis Birznieks. Uz skatuves kāps Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar Andri Pogu pie diriģenta pults, atskaņojot vairāku šā gada komponistu jubilāru mūziku. Krāšņajā mūzikas audeklā būs fragmenti no Romualda Kalsona cikla “Mozaīka”, Pētera Vaska Otrā čellkoncerta fināls un divas daļas no Raimonda Paula skaņdarba “Portreti”.

Vecumnieku tautas namā Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā saspēlēsies ar vijolnieci Paulu Šūmani Pētera Butāna skaņdarbā “Brīvdienu mūzika” un izskanēs arī Jozefa Haidna un Sergeja Prokofjeva skaņdarbi, kā arī melodijas no latviešu kinofilmas “Pie bagātās kundzes” un Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”.

Ikšķiles novada pašvaldības zālē savu jauno tikko Dzintaru koncertzālē izskanējušo soloprogrammu – latviešu komponistu kamermūziku – dziedās izcilais kontrtenors Sergejs Jēgers, un viņa partnere būs ilggadējā Latvijas Nacionālās operas koncertmeistare, pianiste Ieva Šmite. Vakara programmā galvenā vieta būs atvēlēta Emīla Dārziņa skaņdarbiem, tomēr skanēs arī Paula Dambja, Artura Maskata un Romualda Kalsona solodziesmas, un pavisam svaigu partitūru balsij un klavierēm piedāvās Grieķijā dzīvojošā latviešu komponiste Gundega Šmite.

Savukārt Grobiņas sporta centra zālē viesosies šā gada jubilārs – tikko pusgadsimta jubileju nosvinējušais Latvijas Radio bigbends ar solistiem – “Riga Jazz Stage 2015” laureātu Daumantu Kalniņu un “Riga Jazz Stage 2016” laurus guvušo Līvu Dumpi. Programmā – atskats uz bigbenda vēsturi 50 gadu ritumā. Līva Dumpe dziedās Raimonda Paula dziesmas no programmas “Jaunās latviešu džeza dziesmas” un Daumants Kalniņš – dziesmas no topošās programmas “Es mīlu dzīvi skaisto”, kurā iekļautas Ulda Stabulnieka vēlīnās daiļrades kompozīcijas.

Brīnišķīga dāvana svētkos sagatavota arī kārsaviešiem, kuri kultūras namā varēs klausīties izcilā Latvijas Radio kora balsīs Sigvarda Kļavas vadībā, kas priecēs ar muzikālu uzvedumu “Ziedonis un Vācietis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dāvana? Kurš kuram ko dāvina? Vai tomēr pļaujas laiks?

Draugiem Facebook Twitter Google+