Praktiski
Svētki

Dāvana mammai – gan aktīvai, gan mierīgai, gan radošai0

FOTO no DEAVITA.COM

Klāt Māmiņdiena, un jāizdomā, kā mammu iepriecināt šogad. Vai atkal izvēlēsies standarta puķu pušķi un konfektes? Protams, tā ir nemainīga vērtība, un ar šādu dāvanu nenošausi greizi, bet varbūt šoreiz pamēģināt ko citu?

Pirmkārt jāizlemj, vai tu un tava mamma vēlaties šo dienu pavadīt mierīgi vai aktīvi. No tā atkarīga gan dāvana, gan svinību gaisotne.

Radošas dāvanas
Ne vienmēr dārgas dāvanas ir tās mīļākās. Māmiņdienā svarīgi, lai mēs parūpētos par to, kas mammai patiešām patīk un sagādā prieku. Tās var būt arī ļoti neparastas dāvanas, bet mamma to noteikti novērtēs. Piemēram, varbūt tavai mammai ļoti patīk dejot? Tad ideāla dāvana būs nodarbība kopā ar profesionālu deju skolotāju. Iespējams, tā var būt arī meistarklase pie kāda pavāra, kopīgs teātra izrādes vai koncerta apmeklējums. Bet varbūt tavu mammu iepriecinās jūsu pastaiga pa viņai neierastām kafejnīcām, kur nobaudīt īpaši pagatavotu kafiju vai ēdienu. Arī sportiskām un azartiskām mammām iespējami pārsteigumi – nūjošanas nodarbība vai kopīgs akvaparka apmeklējums, bet varbūt derēs arī kartinga trase?

Praktiskas dāvanas
Daudzas mammas būs priecīgas par tematisku grozu, kurā apkopotas lietas, kas noderēs viņas vaļaspriekam. Tas var būt grozs ar SPA piederumiem vai kosmētiku, rokdarbiem domātām lietām vai jauki aksesuāri dārza darbiem. Bērnībā visi esam mācīti neēst pārlieku daudz saldumu. Tāpēc grūti iedomāties, ka mammu varētu iepriecināt izsmalcinātu saldumu grozs, bet dažas mammas patiešām ir kārumnieces! Vēl grozā var būt virtuvē noderīgie aksesuāri, vairāku grāmatu izlase vai (!) mīļš mājdzīvnieka mazulis (par to gan vajadzētu būt pilnīgā skaidrībā, ka mamma to patiešām vēlas).

Dāvanas ar stāstu
Šajā klāstā iederas visdažādākās bērnu fotogrāfijas, gan no bērnu dienām, gan šodienas, atsevišķi vai kopā ar mammu, kā arī kopīgu ceļojumu vai atpūtas brīžu foto. Tās var būt gan viena liela bilde, gan interesanta foto kolāža. Foto var rotāt arī dažādus priekšmetus – krūzīti, paplāti, spilvenu, rokdarbu kastīti utt.

Mīļie nieciņi
Dažreiz vislielāko prieku sagādā pavisam sīki, bet īpaši mīļi un nedārgi nieciņi, par kuriem tikai mamma un bērni zina, ka tie viņu iepriecinās. Šādas dāvaniņas var darināt pat vismazākie kopā ar lielākiem bēniem vai tēti. Zīmējumi, plaukstiņu nospiedumi, pļavā salasīts puķu pušķis, pašdarināta apsveikuma kartīte, rīta dziesmiņa u. tml.

LA.lv