×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
15. jūnijs, 2018
Drukāt

Dāvana pilngadības svētkos: Jaunieši šovasar par brīvu var apceļot ES valstis (2)

Foto - VICTOR BORDERA SENTANDREU/SHUTTERSTOCKFoto - VICTOR BORDERA SENTANDREU/SHUTTERSTOCK

Pēc 18 gadu jubilejas sagaidīšanas šovasar par brīvu var apceļot pat četras ES valstis.

Baudīt pārvietošanās brīvību, iepazīt Eiropas kultūras bagātības, iegūt jaunus draugus un iepazīt sevi. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus Latvijā aicina izmantot iespēju un pieteikties Eiropas Savienības (ES) iniciatīvai “DiscoverEU”, kas piedāvā 30 dienas ceļot pa Eiropu, nemaksājot ne centa par transporta izdevumiem.

 

Ceļā dosies 15 tūkstoši jauniešu

Šādu iespēju var izmantot ikviens jaunietis, kuram 1. jūlijā būs 18 gadi. Šī ES iniciatīva paredzēta visiem dalībvalstu pilsoņiem šajā vecumposmā, un kopumā šāda iespēja tiks dota aptuveni 15 tūkstošiem jauniešu.

“Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Taču ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus,” jautāta par Latviju, kur nav vilcienu, kas paredzēti ceļošanai uz ārvalstīm, atbild JSPA komunikācijas daļas vadītāja Līga Mūrniece. Arī ar lidmašīnu būs atļauts lidot izņēmuma gadījumos un tad, ja nav pieejami citi transporta līdzekļi. “Tas dos iespēju piedalīties iniciatīvā arī jauniešiem, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas.”

JSPA informē, ka jauniešiem par transporta jautājumiem nav jāsatraucas – viņiem jāizvēlas valstis, kuras vēlas apmeklēt, bet praktisko jautājumu kārtošana tiks uzticēta tūrisma aģentūrām. Kad jaunietis tiks apstiprināts dalībai, viņam būs jāsazinās ar tūroperatoru un jāvienojas par transporta veidiem un laikiem. “Šī ir nebijusi iespēja, jo šāda veida projekts Latvijā tiek īstenots pirmo reizi. Dalībnieku skaits būs zināms tikai pēc konkursa noslēguma jūnija beigās, taču vien no skaitliski lielā saņemto jautājumu klāsta varam spriest, ka jauniešu interese par dalību konkursā “DiscoverEU” ir liela,” rezumē L. Mūrniece.

 

Dāvana pilngadības svētkos

“Mēs vēlamies mudināt jauniešus šo iespēju izmantot, jo piedalīties var visas valstis un dalībnieku skaits no valstīm ir proporcionāls iedzīvotāju skaitam, līdz ar to iespējas ir vienlīdzīgas,” izskaidro JSPA eksperte Maija Kolberga. “Šis konkurss ir Eiropas Parlamenta deputātu iniciatīva, kas, mūsuprāt, ir vērtējama kā lieliska dāvana jaunietim pilngadības svētkos. Tā dod iespēju jauniešiem iepazīt Eiropas dažādību, tāpat iepazīt kultūru daudzveidību, kas ir īpaši aktuāli šogad, kad ir Eiropas Kultūras mantojuma gads. Jaunietim tas var būt stimuls arī turpmāk izmantot plašās starptautiskā brīvprātīgā darba un citas programmas “Erasmus +” iespējas.” Būtiski, ka šāda ceļošana tomēr prasīs gana daudz naudas līdzekļu arī pašiem dalībniekiem. Lai gan transporta izdevumi tiek apmaksāti, ceļojuma apdrošināšanu, uzturēšanās, uztura un citas ar ceļojumu saistītas izmaksas dalībnieki sedz paši.

 

UZZIŅA

ES iniciatīva “DiscoverEU”

Projektam var pieteikties tiešsaistes adresē http://europa.eu/youth/discovereu_lv līdz 26. jūnijam.

Piešķirtā ceļošanas pase paredzēta laika posmam no 9. jūlija līdz 30. septembrim.

Jāiepazīst vismaz viena, bet ne vairāk kā četras ES valstis.

Ceļot var gan individuāli, gan kolektīvā, kurā ir ne vairāk kā piecas personas.

Vispirms jāievada personas dati un jāsniedz sīkāka informācija par ceļojumu, kuru jaunietis vēlas īstenot.

Tad būs jāatbild uz pieciem jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Kultūras mantojuma gadu – 2018. – un ar ES iniciatīvām jaunatnes jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. nākošā akcija derētu pensionāriem , – tie godam pelnījuši ;

Draugiem Facebook Twitter Google+