×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Dāvana Rīgas vientuļajiem pensionāriem

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Rīgā atklāts pirmais sociālo māju komplekss, kur var saņemt medicīnas un sociālos pakalpojumus un aktīvi dzīvot.

Rīgas domes vadītāji aizvadītajā nedēļā atklāja pašvaldības SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtīto vismodernāko sociālo dzīvojamo māju kompleksu.

Atšķirībā no patlaban galvaspilsētā izkaisītajām sociālajām mājam jaunajā viena gada laikā uzbūvētajā kompleksā atrodas trīs (četru, piecu un sešu stāvu) daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas ar 287 sociāliem dzīvokļiem vientuļajiem pensionāriem, veselības centru “Imanta”, Rīgas Sociālā dienesta Teritoriālo centru un Dienas centru. Kopējā teritorijas platība ir 15 030 kvadrātmetri, apbūves platība – 3245,20 kvadrātmetri. Iecerēts, ka šā gada rudenī uz jauno kompleksu pārvāksies Imantas poliklīnika, kas patlaban darbojas daudzdzīvokļu mājā. SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule uzsver – saistībā ar Zolitūdes traģēdiju īpaša uzmanība pievērsta darbu kvalitātei, pārbaudītāji ieradušies objektā ik nedēļu. “Svarīgi, ka cilvēkiem šeit viss būs vienkopus – sociālais dienests, medicīnas pakalpojumi, pakalpojumi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tas ir pirmais šāda veida komplekss valstī. Mēs šo objektu apsaimniekosim, tāpēc vislielākā rūpe ir par saudzīgu izturēšanos pret iestādītajām puķēm un rotaļlaukumu inventāru,” tā I. Cerbule.

Savukārt Ainārs Pauniņš, “Re&Re” valdes priekšsēdētājs, uzsvēra, ka projekta gaitā veiktas visas nepieciešamās, kā arī papildu pārbaudes un neatkarīga ekspertīze, lai novērstu jebkādas nepilnības. “Visu pārbaužu atzinumi bija pozitīvi. Jau svinot spāru svētkus pērn oktobrī, solījām, ka šovasar pirmie šo ēku iedzīvotāji saņems savas atslēgas. Mums prieks, ka šodien tās tiek pasniegtas pirmajiem dzīvokļu īrniekiem,” tā A. Pauniņš. Tieši būvuzņēmēju pilnsabiedrība “Re&Re” un “Dārti” būvēja kompleksu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs solīja, ka Imantas mikrorajona attīstība ar šā kompleksa nodošanu ekspluatācijā neapstāsies. Projekta kopējās izmaksas bija 16 332 478 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

“Šo rajonu attīstīsim kompleksi – esam sākuši Anniņmuižas meža sakārtošanu, remontēsim ielas, kā arī palielināsim sabiedriskā transporta reisu skaitu, lai iedzīvotājiem ir ērti nokļūt jaunajā modernajā poliklīnikā. Nākotnē transporta jomā plānojam atrisināt arī jautājumu par Imantas un Zolitūdes savienošanu,” viņš uzsvēra simboliskajā kompleksa atklāšanas pasākumā, kur dzīvokļu atslēgas saņēma pirmo sešu dzīvokļu iemītnieki. Viņi, tāpat kā citi īrnieki, dzīvos vienistabas dzīvoklī ar visām ērtībām un maksās mazāku maksu par komunālajiem pakalpojumiem nekā labi nodrošinātie rīdzinieki, kā arī simbolisku maksu par īri.

Uzbūvētais ēku komplekss piesaista uzmanību ar fasāžu horizontālajam un vertikālajam dalījumam izmantotajām dažādu toņu krāsojuma joslām. Aptaujātie jaunie dzīvokļu īrnieki pauda apmierinātību gan par kompleksa atrašanos meža ielokā, gan par teicamo būvdarbu kvalitāti.

Rīgas sociālo māju komplekss Imantā


* Pavisam 287 dzīvokļi, kā arī viens grupu dzīvoklis personām ar garīgas veselības traucējumiem, kas sastāv no 14 vienistabas dzīvokļiem. Vienā no ēkām izbūvēti astoņi vienistabas dzīvokļi, kas īpaši pielāgoti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

* Teritorijā ir 80 autostāvvietas, kā arī velonovietnes, vairāki apzaļumoti iedzīvotāju atpūtas laukumi, kā arī sporta aktivitāšu laukumi (galda spēles) un bērnu rotaļu laukumi.

* Veselības centra “Imanta” telpās izbūvēta baseina telpa zīdaiņiem, kur izvietota zīdaiņu vanna – baseins.

* Visā teritorijā un ēkām pilnībā nodrošināta vides pieejamība – izbūvēti atbilstoša platuma celiņi gājējiem, celiņu krustojumos ar piebrauktuvēm izveidotas slīpnes (pandusi), ērtībai pie ieejām ēku dzīvojamās daļās (vējtveros un kāpņu telpās) nav sliekšņu un pakāpienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+