Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
23. decembris, 2014
Drukāt

“Auto Cardan” dod iespēju ietaupīt

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Agris Kārkliņš

Tā nu tas ir – modernās transporta tehnikas remonts mēdz būt visai dārgs. Pazudis Henrija Forda pirms vairāk nekā simt gadiem slavētais princips – auto jābūt tik vienkāršam, lai katrs to savā garāžā ar pieticīgiem instrumentiem un savām rokām varētu saremontēt.

Mūsdienu tehnikā bieži vien vairs nav relatīvi lētu un viegli nomaināmu detaļu. Ir mezgli – daudz dārgāki, amatierim neizjaucami un nerestaurējami. Piemērs – populārs krosovers (marku nesaukšu, konkrēta antireklāma nebūtu godīga, jo citi jau nav daudz labāki) iebraucis mežā pasēņot. Dziļās dangās nelien – žēl taču. Bet viršiem aizaugušā stigā ar kardāna piekargultņa skavu aizķer mazu celmiņu. Skava sašķiebjas. Gultnis sāk smilkstēt. Un 150 kilometros līdz Rīgai ir pagalam.

Auto ražotājas firmas serviss. Meistars pieņēmējs pavandās datora smadzenēs. Un nosauc četrciparu skaitli… Jo jāpērk jauns viss mezgls.

Šādas situācijas biežas. Vēl smagāk tās skar smagās un darba tehnikas īpašniekus. Tieši tādēļ 1999. gadā Aizkrauklē tika izveidots SIA “Auto kardāns”. Jauno, starptautisko vārdu tas ieguva 2012. gadā. Un tā, nu jau 15 gadus SIA “Auto Cardan” veic kvalitatīvu kardānu izgatavošanu un remontu, izmantojot jaunākās ražošanas tehnoloģijas. Uzņēmums strādā ar Eiropas standartiem atbilstošām iekārtām, t. i., metināšanas, balansēšanas iekārtām un presēm, kas, pateicoties uzņēmuma vadītāju uzņēmībai un LAD atbalsta projektam, 2012. gadā tika pilnībā atjaunotas. Šogad uzcelta ražotne ar 1100 kvadrātmetru plašām telpām. Tās tapšanā ieguldīti 320 tūkstoši eiro (no tiem 30% atkal ir ES līdzekļi – Lauku atbalsta dienesta finansējums, 20% summas ražotnes tapšanā ieguldījis pats uzņēmums “Auto Cardan”, bet 50% ir DnB bankā saņemts kredīts).

Jaunajā ēkā uzstādītas arī jaunas kardānu ražošanas, remonta un apkopes iekārtas, strādā Zviedrijā un Vācijā apmācīti un sertificēti speciālisti, nodrošinot augstu ražošanas un remontdarbu kvalitāti, kā arī sniedzot garantiju veiktajiem darbiem. Kardānu ražošanas un remonta apjomu ziņā SIA “Auto Cardan” ir lielākais šāda veida ražotājs Baltijā, uzņēmums 2012. gadā atvēris arī kardānu ražotni Tallinā – “Auto Cardan OÜ”. Firma “Auto Cardan” ir vienīgā Baltijā, kas ieguvusi ISO sertifikātus kardānu ražošanas un remonta nozarē. Uzņēmuma lielākie sadarbības partneri ir pasaulē lielākais kardānu ražotājs “DANA SPICER” un vācu kompānija “Welte”. SIA “Auto Cardan” 2013. gada apgrozījums bija 1,2 miljoni eiro, aizvadītajā gadā aptuveni 20 procenti uzņēmuma produkcijas tika eksportēti uz Somiju, Krieviju, Lietuvu un citām valstīm. Latvijā uzņēmums “Auto Cardan” nodarbina 12 cilvēkus, Igaunijā – piecus.

Tātad Latvijā ir uzņēmums, kura meistariem jūs varat savu problēmu uzticēt vispirms neklātienē (e-pasts www.autocardan.eu). Ļoti iespējams, ka viņi atradīs risinājumu, kas būs daudz lētāks par visa mezgla nomaiņu pret jaunu “oriģinālo”. Ja tā – vedīsiet bojāto uz Aizkraukli. Vai izsauksiet uzņēmuma kurjeru. Vai nodosiet sūtījumu sev tuvākajā “Auto Kada” veikalā, kur pēc kāda laiciņa saņemsiet to atpakaļ darba kārtībā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+