×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

14 eiro gadā: Dāvana skolēniem Latvijas simtgadē – iespēja iepazīt savu valsti (3)

2. Kā vērtējat simtgades dāvanu skolēniem?

2no3
Latvijas Valsts simtgades lielākā projekta "Latvijas skolas soma" informēšanas pasākums. Foto - LETALatvijas Valsts simtgades lielākā projekta "Latvijas skolas soma" informēšanas pasākums. Foto - LETA

Skaidrīte Ūzuliņa, Kaunatas vidusskolas direktore: – Ja valsts finansējums šīm mērķim tiks piešķirts, tā būs izcila iespēja skolēniem labāk iepazīt Latviju. Šobrīd ir liela problēma skolēnus kaut kur aizvest, jo par mācību ekskursijām naudu vecākiem prasīt nedrīkst, bet, piemēram, par ieeju muzejos ir jāmaksā. Sen jau vajadzēja šādu “skolas somu”.

Pagaidām cenšamies piedāvāt skolēniem tādas ekskursijas, kas ir par brīvu. Meklējam sponsorus. Piemēram, vienu no pēdējiem skolēnu braucieniem uz Rīgu lielā mērā finansēja Konrāda Adenauera fonds: samaksāja ceļa izdevumus un pat apmaksāja bērniem pusdienas. Lai skolēniem nebūtu izdevumi, ejam tur, kur nav jāmaksā par ieeju. Piemēram, ekskursijā uz Saeimu vai Rīgas brīvostu. Ja būs valsts finansējums, varēsim brīvāk izvēlēties, kur bērnus vest, varēsim iet arī tur, kur jāmaksā.

Renāte Mudure, Ulbrokas vidusskolas sākumskolas skolotāja: – Ideja ir laba, bet svarīgi ir, kā tieši šis finansējums tiks izmantots, vai nebūs tā, ka kaut kādu iemelsu dēļ, piemēram, dēļ kādām organizēšanas problēmām, nauda tomēr netiks lietderīgi izmantota.

Šobrīd audzinu 4. klasi un mēs darām tā, ka ekskursijā dodamies tikai vienreiz gadā, bet tad atļaujamies kādu dārgāku prieciņu. Piemēram, pēdējā ekskursija bija uz “Laimas” šokolādes muzeju. Ekskursija maksāja 14 eiro, bet vecākiem nebija jāmaksā par transportu – autobusu deva novads. Manuprāt, ir svarīgi, lai, rīkojot ekskursijas skolēniem, tiktu savienota izziņa ar izklaidi, teorētiskās zināšanas ar praktisko pieredzi.

  1. 14 eiro gadā
  2. Kā vērtējat simtgades dāvanu skolēniem?
  3. Biežāk minētie šķēršļi, kas ierobežo skolēnu kultūras pasākumu apmeklējumu (%)*

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Drīz summas piešķirs daudz lielākas,jo topošajā kompetenču izglītības koncepcijā vēsture būs jāapgūst pētot muzejus,vēstures avotus,vēsturiskas vietas un iejūtoties senajos notikumos.līdz ar to jebkuras skolas bērni,varēs par velti apmeklēt Brāļu kapus,Āraišu ezerpili,Rundāles pili un Vēstures arhīvu.(ceru,ka tā nav Utopija,jo Latgales skolēniem lai nokļūtu minētajās vietās par autobusu vien jāmaksā ap 200 eiro)

  2. Ne jau simtgadē,bet gan padzīļināti apgūstot Latvijas vēsturi,kuras pasniegšanu skolās tagad mūsu pasaules pilsoņi grib apvienot ar Pasaules vēsturi.

  3. Tik skopi un ”balonos” ? Skolēni ir Latvijas nākotne un lai pat no tālākām lauku skolām redz Brāļu kapus, Sudrabkalniņu, Tīreļpurva kauju vietas un vel un vel. Protams arī teātrus un dižgaru muzejus. Tikai tik skopi un tur jau nebūs to 20%… Būtu Latvijai Prezidents, būtu arī ….bet …

Draugiem Facebook Twitter Google+