×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Dāvana svētkos – jauns dzīvoklis


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Mēs cēlām, cēlām un uzcēlām!” Tā varētu sacīt arī par pašvaldības uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” īsi pirms gadumijas ekspluatācijā nodoto dzīvojamo namu kompleksu Gobas, Gaigalas un Stūrmaņu ielas kvartālā Bolderājā.

Jaunais gads jaunā dzīvoklī


Jauno dzīvokļu atslēgas to īpašniekiem sāks izsniegt 6. janvārī. Taču jau tagad daudzi no viņiem ir iepazinušies ar savām jaunajām mājām. Tostarp arī Ļubova Isajeva, kuras sešu cilvēku ģimene līdz šim mitinājās koka mājā Pērnavas ielā. Tajā nebija nekādu labierīcību, miteklī bija tikai viena malkas krāsns, turklāt virtuvē iepriekšējie īrnieki bija noārdījuši arī plīti, kuras sākotnējā funkcija – ar siltuma mūrīti piesildīt līdzās esošo istabu – tādējādi nebija pieejama. “Vasarā tur bija karsts, jo dzīvoklis saules pusē. Vēdināt arī nevarēja, jo bail vērt logus vaļā, ka neizkrīt. Ziemā dzīvoklī bija ļoti auksts. Kad istabā kurinājām, iesila tikai bērnistaba, bet virtuvi ziemā izpūta pavisam aukstu, jo arī logi veci, tos nevar īsti nosiltināt,” stāsta Ļubova.

Atkušņa laikā dzīvoklis regulāri applūdis, jo atrodas nama augšstāvā, bet jumts ir caurs. “Ļoti bieži bērni slimoja, īpaši ziemā, jo nemitīgi bija jāpiedzīvo lielas temperatūras svārstības – vakarā karsts, no rīta – auksts,” stāsta Ļubova.

Tā kā visi četri bērni ģimenē dzimuši tikai ar gada atšķirību, Ļubova joprojām ir pēcdzemdību atvaļinājumā, un vienīgais apgādnieks pašlaik ir vīrs. “Pirms bērnu dzimšanas strādāju par pastnieci. Taču pēc otrā bērna nākšanas pasaulē man sākās problēmas ar kājām – tās ļoti sāpēja – un pastnieka darbu vairs nevarēju veikt. Turklāt kā tad es iznēsāšu pastu ar mazu bērnu pie rokas un vēl otru ratiņos?” skaidro jaunā sieviete.

Lai tiktu pie labākas dzīvesvietas, Ļubovas ģimene stājusies dzīvokļu rindā. “Gaidījām divus gadus. Pirms tam gan mums pateica, ka obligāti oficiāli jāreģistrē mūsu laulība, pretējā gadījumā saņemsim vien divistabu dzīvokli. Tā nu divus gadus stāvējām rindā, kurā reģistrē daudzbērnu un maznodrošinātās ģimenes, – mēs atbilstam abiem šiem kritērijiem,” viņa atklāj.

Jaunā dzīvesvieta jau apskatīta, un Ļubova saka – tā ir skaista. “Tiesa gan, šis trīsistabu dzīvoklis var izrādīties mums pašaurs, bet ko lai dara – četristabu dzīvokļus vairs netaisa, jo tie esot pārlieku dārgi un nav pieprasījuma. Žēl, protams, mēs tomēr esam seši cilvēki, kad atnāks viesi kaut vai uz Jaungada svinībām, īsti nebūs kur palikt,” nosaka Ļubova.

Lai arī istabas esot maziņas, galvenais, ka bērnu divstāvu gultām tajās pietiekot vietas, atzīst daudzbērnu māmiņa.

Prieks par jauno dzīvokli ir saprotams vēl viena iemesla dēļ. Pērnavas ielas nama saimnieks vecajā trīsstāvu koka ēkā jau bija sācis kapitālo remontu, un Ļubovas ģimene bija vienīgā, kas tajā vēl mājoja.

“Protams, ir nedaudz žēl, ka jābrauc prom no Rīgas centra, arī vīram būs sarežģītāk nokļūt darbā, tomēr bērnu dēļ Bolderāja ir labāka – tur ir miers, pie mājas skola un arī mākslas skola. Turklāt namu teritorija ir norobežota, pa logu redzēšu rotaļu laukumu, kurā droši varēšu laist bērnus spēlēties. Vēl tikai jāsaprot, kā mazo bērnudārzā iekārtot. Domāju, mums visiem tur klāsies labāk,” tā Ļubova.

Jaunie nami – droši
Pilsetbuvnieks3_KM_14

Daudzdzīvokļu māju kompleksā kopumā tapušas četras jaunas pašvaldības ēkas. Divās deviņu stāvu un divās septiņu stāvu ēkās kopumā ir 299 dzīvokļi, no tiem 193 vienistabas, 85 divistabu un 21 trīsistabu dzīvoklis. Projektā tapušas ne vien dzīvojamās ēkas, bet arī labiekārtota kompleksa teritorija, ierīkojot videonovērošanas sistēmu, sporta un bērnu rotaļu laukumu. Tāpat izveidots bruģēts gājēju celiņš, uzstādīta atkritumu konteineru nojume un veikti apzaļumošanas darbi.

Sociālo māju kompleksa būvniecību sāka 2012. gada vasarā. Būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “Arčers un Moduls Rīga”. Pasūtītājs – SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, projektētājs – SIA “Gints un kolēģi”.

“Sākām būvēt pirms pusotra gada, kad šeit bija nekopts lauks ar graustiem un atkritumu kalniem, bet nu esam ieguvuši skaisti sakoptu teritoriju ar jaunām mājām. Prieks, ka būvniecības procesā nekādu ārkārtas problēmu nebija, arī attiecības ar kaimiņiem ir labas, neviens būvatļauju neapstrīdēja,” uzsver SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes loceklis Jānis Kosītis.

Viņš arī atzīst, ka traģiskais negadījums Zolitūdē licis pievērst pastiprinātu uzmanību šim projektam.

Jānis Kosītis: “Šis gadījums bija ārkārtīgi traģisks, un skaidrs, ka tika pievērsta daudz lielāka uzmanība visām būvēm. Lai gan šīs mājas nebūvēja kompānijas, kas Zolitūdē cēlušas sabrukušo veikalu, tomēr tajās bija papildu kontrole no būvvaldes, ļoti rūpīgi izskatot visu māju konstruktīvos elementus, savienojumus, prasīja arī ekspertīzes. Izvērtējusi būvvalde atzina, ka viss ir kārtībā. Tiesa gan, šis process māju nodošanu ekspluatācijā pagarināja par mēnesi.”

SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” norāda – īpaša uzmanība turpmāk tiks pievērsta tam, kā jaunajos namos uzvedas to iemītnieki, jo, lai gan cilvēki rindā gaidījuši gadiem, aizvien biežāk ir sajūta, ka novērtēt jaunu mājokli tie vairs neprot.

Ivo Kiršblats, “Rīgas pilsētbūvnieka” sabiedrisko attiecību speciālists: “Katra jauna, ekspluatācijā nodota dzīvojamā ēka neapšaubāmi ir svarīgs notikums rīdziniekiem. Arī Mežrozīšu ielas mājas nav izņēmums, jo tajās ieguldīts pamatīgs darbs. Ceram, ka šo māju iemītnieki novērtēs un cienīs celtnieku paveikto, jo pēdējā laikā mēs saņemam aizvien vairāk sūdzību par to, ka kādā no mūsu mājām atkal ir kas salauzts, nozagts vai pazudis. Dreiliņu dzīvojamā masīvā, ko ekspluatācijā pieņēmām tikai pirms trim gadiem, atsevišķas kāpņutelpas un pagalmi jau izskatās nolaisti un kā 20 gadus veci. Grēko gan smēķētāji, gan suņu īpašnieki, gan bērni, kam ir pilnīgi vienalga, cik apķēpāta vai saskrāpēta ir mājas siena. Ir jāciena vieta, kuru sauc par savu māju, tāpēc “Rīgas pilsētbūvnieks” īpašu uzmanību pievērsīs drošībai un kārtībai visās mūsu apsaimniekotajās mājās, iesaistot gan apsardzes firmas, gan policiju.”

Arī Jānis Kosītis cer, ka jaunie nami, skaistā apkārtne un videonovērošana jaunajiem namu iemītniekiem tomēr liks saudzīgi izturēties pret šo vidi.

Tikmēr Inga Cerbule, “Rīgas pilsētbūvnieka” valdes priekšsēdētāja, norāda – janvāra pirmajās dienās, sākot atslēgu izsniegšanu, jaunie nami vēl nebūs piepildīti. Tomēr arī tukši tie nestāvēšot. “Janvārī mēs šīs mājas piepildīsim ar tiem cilvēkiem, kurus Dzīvokļu pārvalde atbilstoši rindas kārtībai norādīs. Zinu, ka diezgan daudz būs bērnunamu iemītnieku, kuriem triju mēnešu laikā pēc pilngadības sasniegšanas jāsaņem pašvaldības dzīvoklis,” skaidro I. Cerbule.

Turpinājums sekos…


Bolderājā jaunatklātais namu komplekss nebūt nebūs pēdējais, ko “Rīgas pilsētbūvnieks” plāno celt. “Ceram, ka šeit līdzās varēsim uzbūvēt līdzīga lieluma kompleksu, jo mums te vēl pieder zeme, no kuras nesen novācām padomju laika armijas milzīgu garāžu un noliktavu graustus,” norāda J. Kosītis.

Tikmēr SEB bankas vecākais korporatīvo darījumu vadītājs Agris Žīgurs uzsver: “Šis projekts ir veiksmīgi īstenots, pabeigts savlaicīgi, un arī kvalitāte ir atbilstoša. Tāpēc varu teikt – banka ir apmierināta par sadarbību ar “Rīgas pilsētbūvnieku”. Tādēļ, ja uzņēmums izlems celt vēl ko līdzīgu un Rīgas domes finanses to atļaus, mūsu sadarbība turpināsies.”

Publikācija tapusi sadarbībā 
ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+