×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Vērtīgas un sirdij tuvas dāvanas Bērziņš izpērk par 7210 eiro (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dāvinātais galda dekors.

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš savas prezidentūras laikā ir saņēmis 258 diplomātiskās dāvanas no ārzemju un Latvijas amatpersonām. Prezidents izlēmis izpirkt piecas dāvanas, kuru kopējā vērtība ir 7210 eiro.

Naudas izteiksmē visdārgākā dāvana, ko bijušais prezidents izpirks, ir Apvienoto Arābu Emirātu ārlietu ministra šeiha Abdullāha bin Zajeda dāvinātais paklājs. Tā vērtība ir 4800 eiro. Šis no aitas vilnas gatavotais paklājs ir ar īpaši nolasāmu mezglojumu un veidots Afganistānā. Otra dārgākā dāvana ir kardināla Kurta Koha dāvātā oficiālā Vatikāna 2013. gada zelta medaļa, kuras vērtība 1 416 eiro. Bijušais prezidents izpirks arī Austrijas prezidenta Heinca Fišera un viņa kundzes Margaritas Fišeres dāvāto karafi un sešas vīna glāzes, kuras veidotas no stikla un ir 1823. gadā dibinātās Jozefa Lobmeira stikla manufaktūras ražojuma vēsturiskais prototips. Tāpat prezidents izpirks bijušā Turcijas prezidenta Abdullas Gila un viņa kundzes Hairinisas Gilas dāvāto zilā stikla vāzi “Gece”, kurai ir gravējuma dekorējums ar platīna zeltījumu, bet tās vērtība – 285 eiro. Bijušā prezidenta īpašumā nonāks arī ASV viceprezidenta Džona Baidena dāvinātais galda pulkstenis “Chelsea”, kura vērtība ir 235 eiro.

Prezidenta saņemtās dāvanas visbiežāk ataino attiecīgās valsts tradīcijas un bagātības. “Ja dāvanas ir no Čehijas, tad tajās izmantots kristāls, ja no kalnu valsts – akmens darinājumi, bet, ja no kādas Austrumu valsts, tad paklājs,” stāsta Valsts prezidenta preses dienesta pārstāvis Oskars Volfs. A. Bērziņam pasniegtajās dāvanās dominē trīs grupas: dažādu materiālu galda dekori, citu veidu dekori – piemiņas šķīvji, ikonas un figūriņas, kā arī attiecīgo valsti reprezentējošas grāmatas. Melngalvju namā var aplūkot dažas no prezidentam pasniegtajām dāvanām, kas glabājas vitrīnās viņa darba telpās. Pati pirmā dāvana, kuru Andris Bērziņš saņēma kā Valsts prezidents, ir no Igaunijas prezidenta Tomasa Hen­drika Ilvesa Latvijas prezidenta viesošanās laikā Tallinā, Kadriorgas pilī, 2011. gada 12. jūlijā. Tas ir māk­slinieka Raita Prētsa veidots stikla galda dekors. Šī dāvana acīmredzot prezidentam bijusi sevišķi mīļa, jo, strādājot Rīgas pilī, viņš to turējis, novietotu uz sava rakstāmgalda.

Normatīvajos aktos noteikts, ka diplomātiskās dāvanas reģistrē un lēmumu par to izmantošanu pieņem komisija, kas arī nosaka dāvanas vērtību. Samaksātie līdzekļi tiks ieskaitīti valsts budžeta ieņēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. LA Jums skaitļi neiet kopā. Visticamāk kļūda ir šeit

    Otra dārgākā dāvana ir kardināla Kurta Koha dāvātā oficiālā Vatikāna 2013. gada zelta medaļa, kuras vērtība 93 416

Draugiem Facebook Twitter Google+