×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Dāvātās rozes Adventes vainagā (1)

PL23112015

Valmieras Drāmas teātra aktrise Regīna Devīte neizmet nevienu rozi, vai to būtu nesuši skatītāji, draugi vai radi. Šos cēlos ziedus viņa izkaltē un piešķir tiem otru mūžu, no rozēm darinot adventes vainagu.

Vienam vainagam vajagot ap 150 vai pat vairāk rožu – gan ar lieliem ziediem, gan maziem un gareniem, gan pavisam sīkiem, lai varētu veidot regulāru apļa formu.

– Esmu liela puķumīle. Kad man uzdāvina rozes, vispirms ielieku vannā, lai atdzeras, tad zem ūdens apgriežu kātus. Vēlāk, kārtojot vāzē, šīs karaliskās puķes cenšos saglabāt svaigas, cik vien ilgi iespējams. Tiesa, ja tās vēlas izmantot Adventes vainaga darināšanai, nevajadzētu gaidīt, kad ziedi sāk vīst, bet ātrāk pakarināt, lai kārtīgi izkalst, – stāsta Regīna.

Aktrise atklāj, ka teātra ļaudis jau zina viņas vājību un rozes bieži vien atdod viņai, īpaši stiprā dzimuma pārstāvji. – Šajā vainagā ir daudz manam Valmieras teātra kolēģim Aigaram Apinim dāvināto rožu. Viņš atdeva visas, ko pērn bija pasnieguši skatītāji, – stāsta Regīna.

Kad rozes kārtīgi izkaltušas, aktrise nogriež tām galviņas un saliek kārbiņās, lai uzglabātu. Viņa dekoriem izmanto gan paplaukušos ziedus, gan pumpurā esošos, kas kompozīcijā ļoti labi izskatoties. Ar dažādu izmēru ziediem esot vieglāk veidot vainaga apaļo formu, uzsver Regīna. – Adventes vainaga apļa forma simbolizē pilnību, vienotību, laiku un bezgalību.

Vairāk – šodienas “Praktiskā Latvieša” numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ugunsnedroši!

Draugiem Facebook Twitter Google+