×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. novembris, 2014
Drukāt

Dāvids pret Goliātu Amsterdamā

AFP/LETAAFP/LETA

Svētdien Amsterdamā lielais futbols – Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle, kurā varenā Nīderlande uzņem Latviju. Goliāts pret Dāvidu. Pirmie iespaidi no spēles norises vietas.

Amsterdama futbola mīļotājus no Latvijas sagaidīja ar dzimtenē pēdējās dienās ierasto siltumu un pelēcību, bet papildinātu ar miglu, kuras dēļ Rīgā nedaudz aikzvēties nācās “AirBaltic” reisam, un lietu, kas lēni, bet uzstājīgi smidzina visu dienu. Šāds ir mums tipisks rudens, teic te satiktais paziņa.

Bet cilvēkam, kas pirmo reizi viesojas Nīderlandē, pirmais lielais iespaids ir velosipēdi. Tūkstošiem. Braucot arī ziemā. Skaidrs, ka šajā lietā viņi mums ir simts gadus priekšā. Otrais iespaids – tā dēvētā sarkano lukturu iela, kur gan dienas laikā salīdzinoši mierīgi, tikai dažas maijpuķītes. Vakarā gan te kūsājot dzīvība.

Kāda Amsterdamā dzīvojoša latviete sociālajos tīklos bija izsludinājusi tautiešu tikšanos savā darba vietā – bārā “Tara Cafe”. Uz to ieradās pāris desmiti letiņu, tomēr stundu pēc izsludināšanas pati Laura, kas bija viens no galvenajiem iemesliem, lai sameklētu šo iestādījumu, tā arī neieradās. Vairāk gaidīt nebija laika. Nācās doties prom gribot. Un ar pustukšu vēderu, jo kroga cenas latvieša maciņam bija pasmagas, turpretim porcijas – gaisīgas.

Vecpilsētā spēles dienā nekas neliecināja par lielā futbola atmosfēru. Neviena plakāta un fanu pūļa. Izdevās satikt vien pāris oranžo atbalstītājus. Vietējiem šajās dienās lielas cepiens ir par rasisma tēmu – tradicionālajos Ziemassvētku gaidīšanas ieskandināšanas svētkos vietējam Santaklausam palīgi bija melnādanainie, un skandāls pats izlīda uz āru – tā esot afroamerikāņu diskriminācija un noniecināšana. Interesanta pasaule.

Vaicāti prognozes par spēli, holandieši, piemetinot, ka mums jau ir daudz problēmu, tomēr bija optimisti. Uzvara ar diviem, trim vārtiem. Viena pusdienlaikā satikta kompānija, jau kārtīgi iesilusi, atzina, ka gribot redzēt Gūsa Hidinka pēdējo spēli. Kā zināms, Nīderlandes izlases galvenais treneris bija solījis pamest amatu, ja pret Latviju tiks piedzīvots zaudējums. Vai vajadzēs trenerim pienest baltu lapu? Raudzīsim šovakar 19.00 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV 7.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+