Ilustratīvs foto.

Davidsona soda sitieni garantē Latvijas regbija izlasei uzvaru EČ Ziemeļu divīzijas pirmās konferences turnīra ievadā 0

Pateicoties Roberta Džo Davidsona soda sitieniem, Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien Ungārijā ar uzvaru sāka Eiropas čempionāta (EČ) Ziemeļu zonas pirmās konferences turnīru.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Mačā, kurā tā arī netika veikts neviens piezemējums, Latvija ar 12:6 (3:6) bija labāka pār Ungāriju.
Jau pašā spēles sākumā Latvijas izlase pārņēma vadību, tomēr turpinājumā veiksmīgāka bija Ungārija un līdz ar puslaika beigu signālu viesi nokļuva iedzinējos ar 3:6.

Otrā puslaika sākumā Davidsons panāca 6:6. 60.minūtē viņa raidījums lidoja pavisam nedaudz garām vārtu stabam, tomēr vēl brīdi viņš panāca 9:6, bet 72.minūtē arī jau 12:6. Pēdējās desmit mača minūtes Latvija aizvadīja vairākumā, noturot grūtu uzvaru.

Nākamajā mačā Latvija tieši pēc nedēļas Jelgavā spēkosies ar Lietuvu, bet nākamā gada pavasarī notiks spēles pret Ukrainu un Zviedriju.

Pēc viena apļa spēlēm vājākā komanda no piecnieka izkritīs uz Ziemeļu divīzijas otro konferenci. Savukārt labākā komanda papildspēlē tiksies ar Dienvidu divīzijas čempioni, un uzvarētāja pacelsies līmeni augstāk.

Galvenā trenera Sergeja Lisko vadībā Latvija pret Ungāriju spēlēja 2014.gada 2.novembrī Estergomā (16:14) un 2015.gada 15.oktobrī Rīgā (39:10). Tagad pretinieku komandā notikušas ievērojamas pārmaiņas un ungāri pagājušajā sestdienā līdzīgi spēkojās viesos ar Zviedriju, zaudējot ar 10:12, būdami uz laiku arī vadībā ar 10:5.

Latvijas izlasē sestdienas spēlē Ungārijā bija pieteikti gan pārbaudīti spēlētāji no iepriekšējā cikla, gan seši jaunpienācēji.

Latvijas izlasi Krievijas speciālists Lisko pārņēma 2012.gada rudenī, kad tā pasaules rangā atradās savā visu laiku zemākajā punktā – 72.vietā. Tagad valstsvienība ir 22 pozīcijas augstāk.
Eiropas čempionātā ārpus konkurences joprojām ir Sešu nāciju turnīrs, kurā dalībnieku sastāvs nemainās. Līdzšinējā 1A divīzija no iepriekšējā cikla tika pārdēvēta par Čempionāta divīziju ar sešām komandām, seko vēl sešas komandas Trofejas divīzijā, bet aiz tās ir Ziemeļu un Dienvidu zonu pirmās konferences, kurās katrā ir pa piecām komandām.

Latvija (šobrīd pasaules rangā 50.vietā) Ziemeļu zonas pirmajā konferencē spēlē ar Ukrainu (31.), Lietuvu (38.), Zviedriju (61.) un Ungāriju (71.).