Mobilā versija
+18.3°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
5. maijs, 2014
Drukāt

Dāvidu apdraud potīšu vājums

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Mikelandželo slavenajai skulptūrai Dāvids draud briesmas, – lai cik labā formā izskatītos esam tajā attēlotais jauneklis, skulptūrai radušās plaisiņas potīšu rajonā, raksta laikraksts Huffington Post.

Mikroplaisiņas Florences universitātes pētnieki un Itālijas Nacionālās izpētes padomes pārstāvji atklājuši ne tikai ap potītēm, bet arī marmorā kaltajā koka stumbrā, uz kura balstās daļa skulptūras svara.

Statuja izcirsta vienā marmora bluķī 1504. gadā, un lielāko daļu laika tā bijusi izstādīta ārā, pārceļoties uz telpām, proti, Florences Akadēmijas galeriju, tikai 1873. gadā. Nesen skulptūra tikai attīrīta no netīrumiem un sulfātu nosēdumiem, un tieši restaurācijas laikā pamanītas arī mikroplaisiņas.

Jau pirms tam eksperti bija aizrādījuši, ka marmors, kurā cirsts Dāvids, nav īpaši kvalitatīvs, un nejauša zemestrīce vai pat pilsētas dzīves radītās vibrācijas var skulptūrai nodarīt nelabojamus zaudējumus, tādēļ jau 2011. gadā ieteica to pārcelt uz vietu, kur šādi negadījumi nedraud.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+