×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2013
Drukāt

Dāvina Arnolda Mazīša gleznas


Foto - LETAFoto - LETA

Atzīmējot gleznotāja Arnolda Mazīša (1913 – 2002) simtgades jubileju, mākslinieka tuvinieki Latvijas Mākslas akadēmijai dāvinās trīs Arnolda Mazīša gleznas: “Atis Teihmanis” (1950), “Čellists Atis Teihmanis” (20. gs. 60. gadu II puse) un Magnolijas” (pēc 20. gs. 50. gadiem).

Dāvinājums Mākslas akadēmijai tiks pasniegts 2013. gada 18. jūlijā, Arnolda Mazīša dzimšanas dienā. Māk-slas studenti, pedagogi un interesenti laipni lūgti apmeklēt svinīgo pasākumu un tam par godu sarīkoto nelielo A. Mazīša darbu ekspozīciju. Viesi aicināti pulcēties Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā š.g. 18. jūlijā plkst. 17.

Līdzās trim darbiem, kas tiek dāvināti Mākslas akadēmijai, ekspozīcijā būs skatāmas arī piecas gleznas no A. Mazīša tuvinieku krājuma: “Pašportrets”, “Ainas portrets”, “Akts”, “Izslāpušais”, “Jaunas sievietes galva”.

1944. gadā gleznotājs tika mobilizēts vācu armijā, bet kopš 1948. gada A. Mazītis kopā ar ģimeni dzīvoja Londonā.

Tur A. Mazītis turpināja arī gleznot un piedalīties izstādēs: daudz strādāja portreta žanrā un pievērsās arī kluso dabu, ainavu un aktu glezniecībai. Viņa darbus raksturo klusināts kolorīts, silto un vēso toņu mijiedarbības akcentējums un gaismēnu kontrastu izmantojums, kā arī stabila un pārdomāta kompozīcija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+