Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
22. septembris, 2016
Drukāt

Dāvinātā nauda: ERAB investīcijas Latvijā sasniedz 600 miljonus eiro (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) investīcijas Latvijā līdz šim ir sasniegušas jau aptuveni 600 miljonus eiro, ERAB un “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”) rīkotajā biznesa foruma atklāšanā sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).

Šie līdzekļi investēti aptuveni 70 projektos. 43% no veiktajām investīcijām ir nonākušas finanšu sektorā, 37% – enerģētikā, bet 19% – rūpniecības un pakalpojumu nozarē.

“Līdz šim ERAB investīcijas maz ieguldītas infrastruktūras attīstības projektos, tāpēc uzņēmējiem un pašvaldībām nākotnē būtu aktīvāk jādomā par šī finansējuma avota piesaisti infrastruktūras attīstības projektiem,” uzsvēra Ašeradens.

Ekonomikas ministrs norādīja, ka par ERAB finansējuma aktīvāku piesaisti būtu jādomā arī tādēļ, ka pēc 2020.gada samazināsies Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu pieejamība.

“To mēs jutīsim jau nākamgad, kad Lielbritānija sāks oficiālo izstāšanās procedūru no ES – līdz ar to ES budžets samazināsies par 10% un naudas kļūs mazāk,” sacīja Ašeradens.

Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka līdz šim zināšanas par ERAB piedāvātā finansējuma iespējām ir bijušas diezgan mazas, jo šo iespēju aizēnojuši ES struktūrfondi.

“Tā ir dāvināta nauda, taču ar laiku, kad dāvinātās naudas kļūs mazāk, būs jāmeklē citas finansējuma iespējas,” sacīja Reizniece-Ozola.

Lielākie ERAB finansētie projekti Latvijā ir “Latvenergo” TEC-2 rekonstrukcija, “Graanul Invest” biomasas elektrostacija, aizdevumi bankām, arī ieguldījums bankā “Citadele” un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ” 43% no veiktajām investīcijām ir nonākušas finanšu sektorā,…”
    Kā tas saprotams? Dāvina maudu un iegulda naudā? Jeb vnk. nozog?!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+