Foto – AP/LETA

Dāvis Bertāns ar septiņiem punktiem palīdz Popovičam sasniegt NBA rekordu 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns sestdien guva septiņus punktus, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 121:97 (30:27, 26:23, 25:22, 30:25) pārliecinoši pieveica Denveras “Nuggets”.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

“Spurs” tagad izdevies izcīnīt trīs panākumus pēc kārtas. Tikmēr Sanantonio kluba galvenais treneris Gregs Popovičs sestdien tika pie sava 1128.panākuma karjerā, bet neviens cits speciālists NBA vēsturē pie vienas komandas stūres tik daudz uzvaru vēl nebija izcīnījis.

Līdz ar to Popovičs pārspējis NBA rekordu, kas līdz šim piederēja Džerijam Sloanam.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 19 minūtes, kuru laikā iemeta divus no trim divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu. Latvieša rēķinā arī trīs atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, viena kļūda un viena piezīme.

“Spurs” sastāvā 19 punktus iemeta Kavai Lenards, kamēr 18 punktus pievienoja Tonijs Pārkers, Manu Džinobili un Džonatons Simonss.

Savukārt “Nuggets” rindās ar 20 punktiem atzīmējās Džamals Marejs, bet 11 punktus guva Nikola Jokičs.

Vienīgi šī mača pirmās minūtes aizritēja punkts punktā, bet vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmās ceturtdaļās beigām “Spurs” pārņēma vadību un to neatdeva līdz pat šī dueļa beigām.

Latvietis šajā cīņā tikmēr iesaistījās 21 sekundi pirms pirmās ceturtdaļas beigām, tomēr pirmajā puslaikā viņš palika bez gūtiem punktiem.

“Spurs” pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, un otrajā puslaikā šaubas par savu pārākumu šī vienība neradīja, handikapam stabili pārsniedzot 20 punktus.

Šāds komandas sniegums ļāva pie lielāka spēles laika tikt arī vairākiem “Spurs” rezervistiem, tostarp Bertānam, kurš visus savus septiņus punktus guva ceturtajā ceturtdaļā – vispirms viņš caurgājienā skaisti trieca bumbu grozā no augšas, bet brīdi vēlāk trāpīja arī tālmetienu.

Tieši Bertāns uzstādīja arī šī mača gala iznākumu, iemetot divus punktus 46 sekundes līdz spēles beigām.

Zīmīgi, ka šī bija “Spurs” komandas noslēdzošā mājas spēle šajā mēnesī, jo turpinājumā tai astoņus mačus pēc kārtas būs jācīnās izbraukumā. Pirmais no šiem dueļiem būs pirmdien pret Memfisas “Grizzlies”.

Popoviča vadītā “Spurs” ar 39 panākumiem 50 mačos joprojām atrodas stabilā Rietumu konferences otrajā pozīcijā, no pērnās sezonas līgas finālistes Goldensteitas “Warriors” atpaliekot par piecu uzvaru tiesu.

Savukārt “Nuggets” ar 22 uzvarām ir konferences astotajā vietā.