Dāvis Bertāns: tik grūtu spēli negaidījām 0

Latvijas basketbola izlases spēlētājs Dāvis Bertāns pēc uzvaras Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Rīgā pret Nīderlandi atzina, ka tik sīvu pretestību neesot gaidījis.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Latvija uzvarēja ar 85:70, izšķirošo izrāvienu ar četriem tālmetieniem un ciešu darbību aizsardzībā veicot pēdējās minūtēs.

“Treneri jau teica, lai nesadomājamies, ka iesim laukumā un uzvarēsim ar +30, taču tik grūtu spēli negaidījām. Izšķirošais bija aizsardzība pēdējās minūtēs, nevis iemestie tālmetieni. Uz nākamo spēli Gruzijā mums jāpaņem līdzi uzvarētāju instinkts, jo tas pietrūka iepriekšējās spēlēs. Un aizsardzība, ko rādījām pēdējās četrās minūtēs pret holandiešiem. Lai uzvarētu Gruzijā, būs jārāda krietni labāks basketbols, jo viņiem ir daudz augstāka līmeņa komanda nekā Nīderlande,” sacīja Dāvis Bertāns, kurš uzvarā ieguldīja 16 punktus.

Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis: „Patīkami uzvarēt, taču rezultāts ir mānīgs. Visvairāk mūs iegāza tas, ka tik ļoti gribējām uzvarēt un nekontrolējām emocijas. Spēlētāji jau divas stundas pirms mača zālē piešaudīja grozus, cerējām, ka tas noņems saspringumu, taču nekā. Brīdinājām, ka Nīderlande neko nedos. Pirmajā puslaikā deviņus punktus zaudējām ātrajos uzbrukumos, bet paši, lai gan esam ātra un agresīva komanda, palikām uz nulles. Pēc metiena meklējām bumbu, nevis atbloķējām spēlētāju, ļaujot Nīderlandei tikt pie otrajām un trešajām iespējām. Tā ir necieņa pret savu un komandas darbu. Tikai tad, kad nomierinājāmies, kaut kas arī sanāca. Šī uzvara dos pārliecību, lai gan tai būs nulles vērtība, ja turpinājumā nespēlēsim agresīvi un necīnīsimies katrā epizodē.”

Latvija ar Gruziju sacentīsies piektdien Tbilisi.