Eiropa

Davosā sākas ikgadējais Pasaules ekonomikas forums 0

Foto – AFP

Šveices Alpu kūrortā Davosā šodien sāksies ikgadējais Pasaules ekonomikas forums, kuru atklās Vācijas kanclere Angela Merkele.

42. Pasaules ekonomikas forums norisināsies piecas dienas. Forumā piedalīsies arī Britānijas premjerministrs Deivids Kamerons, bet ASV pārstāvēs finanšu ministrs Timotijs Gaitners. Tāpat forumā piedalīsies Starptautiskā valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda, Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi, Pasaules Tirdzniecības organizācijas direktors Paskāls Lamī un ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

1971. gadā dibinātais Pasaules ekonomikas forums ir neatkarīga starptautiska organizācija, kuras darbības mērķis ir uzlabot stāvokli pasaulē, iesaistot šajā procesā politiķus, uzņēmējus, akadēmisko aprindu pārstāvjus un citus sabiedrības līderus, sacīts foruma mājaslapā. Foruma dibinātājs ekonomikas profesors Klauss Švābs atzina, ka “kapitālisms pašreizējā formā vairs neatbilst apkārtējai pasaulei. Mēs neesam mācījušies no 2009. gada ekonomikas krīzes”. “Globālas pārmaiņas ir nekavējoties nepieciešamas un tām jāsākas ar globālās sajūtas par sociālo atbildību atjaunošanu,” norādīja ekonomikas profesors.

Tāpēc šogad foruma tēma būs “jaunu modeļu veidošana”, atzīstot, ka kapitālisms ir jāpārveido. Forumā Davosā piedalīsies vairāk nekā 2500 politiķi, uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī simtiem žurnālistu.

LA.lv