×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Eiropas valstīs dažādas studiju maksas

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Studiju maksas, stipendijas un aizdevumi Eiropas valstīs joprojām ļoti atšķiras, secināts Eiropas Komisijas izglītības informācijas tīkla “Eurydice” jaunākajā ziņojumā, kurā raksturota situācija 33 Eiropas valstīs.

Konstatēts, ka studiju maksas sistēma ar dažiem izņēmumiem pēdējā akadēmiskā gada laikā īpaši nav mainījusies. Izmaiņas ir tikai dažviet, piemēram, Igaunija 2014. gadā būtiski mainīja finansēšanas sistēmu, saistot studiju maksu ar studentu sekmēm: par studijām tagad maksā tikai nesekmīgie studenti, proti, tie, kas nav ieguvuši noteiktu kredītpunktu skaitu gadā. Līdzīgi ir citās valstīs, piemēram, Čehijā, Spānijā, Horvātijā, Ungārijā, Austrijā, Polijā un Slovākijā, kur studiju maksu piemēro tādiem studentiem, kas nespēj nokārtot akadēmiskās saistības.

Eiropā visaugstākā studiju maksa ir Apvienotajā Karalistē, taču jāmaksā tikai pēc diploma saņemšanas. Eiropā šāds modelis ir vienīgais. Studiju maksa Latvijā, tāpat kā Īrijā, Itālijā, Latvijā, Lietuvā, Ungārijā, Nīderlandē un Slovēnijā, atzīta par diezgan augstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+