×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Dažādos projektos Alūksnes muzejs šogad piesaistījis jau vairāk nekā 4000 latu

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Alūksnes muzejs šogad dažādos projektos piesaistījis jau vairāk nekā 4000 latu, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

2670 latu muzejs piesaistījis diviem jauniem projektiem – krājuma aizsardzībai un pieejamības nodrošināšanai, kā arī Tautas frontes jubilejas pasākumu organizēšanai, 1000 latu lielu atbalstu saņēmis kultūras iestādes projekts “Nacionālā muzeju krājuma aizsardzības kvalitātes un pieejamības nodrošināšana Alūksnes muzejā”. Šajā projektā muzejs plānojis iegādāties un izvietot savās krātuvēs priekšmetu saglabātības noteikumiem atbilstošus plauktu skapjus, kas uzlabos šo priekšmetu pieejamību un izmantošanas iespējas, pastāstīja Aploka.

Projekts atbalstu saņēmis Kultūras ministrijas izsludinātajā projektu konkursā par valsts finansējumu Nacionālā muzeju krājuma uzturēšanai un izmantošanai pašvaldību, autonomajos un privātajos muzejos un privātajās kolekcijās.

Otrs Alūksnes muzeja projekts finansējumu ieguvis Kultūras ministrijas konkursā “Par Tautas frontes 25 gadu jubilejas pasākumu organizēšanu”, iekļūstot 37 atbalstīto skaitā. Alūksnes muzeja projektam “Mana atmiņa zied” piešķirti 1670 lati.

Kā aģentūrai LETA atklāja Aploka, projektā Alūksnes muzejs sadarbosies ar Alūksnes pilsētas bibliotēku, Alūksnes pilsētas Tautas namu un represēto klubu “Sarma”.

Projektā paredzēts muzejā izveidot ceļojošo izstādi par Tautas fronti, apkopojot atmiņas, dokumentus un fotogrāfijas, iemūžināt atmiņu stāstus CD un DVD, lai pēc tam tos varētu izplatīt novada skolām, bibliotēkām un muzejiem. Tāpat iecerēts apzināt Alūksnes novada tautfrontiešus un pulcināt viņus uz kopīgu pasākumu 23. augustā, atceroties trīs tautas vienojošo Baltijas ceļu, un pie Alūksnes Jaunās pils veidot ziedu paklāju no auseklīšu zīmēm.

Alūksnes muzeja direktore Inita Veismane norāda, ka iestāde pašlaik ir sagatavojusi un iesniegusi vienu, bet strādā pie vēl divu projektu sagatavošanas, kas būs saistīti ar pētnieciskā darba veikšanu un krājuma priekšmetu restaurāciju.

“Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atklātajā projektu iesniegumu konkursā esam iesnieguši projektu “Muzejpedagoģisko nodarbību telpas izveide Alūksnes muzejā”, kura kopējās izmaksas ir 8972 latu. Ja projektu atbalstīs, tajā esam plānojuši veikt Jaunās pils 2.stāva telpas vienkāršotu renovāciju un iekārtošanu kā 19.gadsimta sākuma skolas telpu,” par iesniegtā projekta plāniem aģentūrai LETA pastāstīja Veismane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+