×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Dažādu dārza baseinu priekšrocības

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas vasarai raksturīgās saulainās dienas, pēc kurām tik ļoti ilgojāmies visu ziemu, sākumā šķiet burvīgas, taču karstums ātri sāk nogurdināt. Patīkamāk šādas dienas pavadīt kādas ūdenstilpes tuvumā, kur možumu palīdz saglabāt regulāras peldes.

 

 

 

Taču, ja jūras vai ezera krasts ir pārāk tālu vai ūdens tīrība tajos neapmierina, pagalmā var ierīkot pats savu peldvietu. Tas gan nenozīmē, ka noteikti jābūvē baseins, jo tas maksā ļoti dārgi un prasa nepārtrauktu kopšanu. Vienkāršāk ir vasaras sezonā uzstādīt virszemes baseinu.

Lētākais variants ir visiem zināmais apaļais, bērniem paredzētais piepūšamais baseins. Peldēt tajā, protams, nevar – tā izmērs patiešām ir tikai bērniem atbilstošs. Taču, lai nebūtu jāstāv malā un jāvēro, kā mazie bauda ūdens priekus, ir vērts pameklēt lielāku baseinu, kurā arī vecākiem atrastos vieta.

Internetveikalos pārsvarā atrodami divu lielāko ražotāju “Intex” un “Bestway” mobilie virszemes baseini, kuri pēc konstrukcijas gandrīz neatšķiras.

“Intex” bija pirmie, kas šajā jomā ieviesa jaunas tehnoloģijas un vēl aizvien piedāvā nedaudz augstākas kvalitātes, tādēļ arī dārgākus produktus. “Bestway” pēdējā laikā cītīgāk strādājuši ar jaunu modeļu izveidi un tirgus paplašināšanu, tādēļ viņu ražojumi pārdošanā redzami biežāk. Abu kompāniju piedāvājumā ir četru dažādu konstrukcijas tipu peldbaseini – viegli uzstādāmais piepūšamais, metāla rāmja, ultra metāla rāmja un koka dizaina.

Viegli uzstādāmā peldbaseina augšpusē ir piepūšams riņķis, bet sāni un apakšdaļa veidoti tā, ka, pildot baseinu ar ūdeni, tā sienas pašas ceļas augšup – jo pilnāku to pielej, jo tas kļūst dziļāks, līdz sasniedz paredzēto augstumu (76 vai 91 cm). Sienām izmantots PVC un poliestera materiāls trijos slāņos, lai nodrošinātu ilgu izturību. Šo baseinu var uzstādīt desmit minūtēs.

Metāla rāmja peldbaseins sastāv no tērauda konstrukcijas, kas apstrādāta aizsardzībai pret rūsu, un PVC un poliestera sienu materiāla. No ārpuses baseinu aptver šī paša materiāla lente, kas neļauj karkasam izkustēties no vietas. Tāpat kā visiem pārējiem, arī šim baseinam pievienota uzstādīšanas pamācība video formā, un tā salikšana prasa apmēram pusstundu.
baseins3_13

Ultra metāla rāmja peldbaseina konstrukcija gatavota no galvanizēta, pret rūsēšanu apstrādāta tērauda. Konstrukcijas daļas veidotas speciālās formās, kas saslēgšanu padara vieglāku. Iekšējais klājums ir gan izturīgāks, gan vizuāli patīkamāks – silti pelēks no ārpuses un klāts ar zilu baseina flīžu rakstu iekšpusē. Pircēji atzīst, ka to ir vieglāk tīrīt, salikt un nojaukt nekā metāla rāmja baseinu, un tā krāsas tik ātri neizbalē. Tā kā tas maksā dārgāk, arī sagaidāmā kvalitāte visās jomās ir stipri augstāka.

Koka dizaina baseina uzbūve ir līdzīga iepriekšējai, tikai ārpusē materiāls ir raupjāks un apdrukāts ar koka šķiedras rakstu, un sīkās detaļas veidotas atbilstošās krāsās un formās, lai atgādinātu koka baseinu.

Tāpat kā ultra rāmja baseins, tas papildināts ar smilšu filtru, ūdens maisītāju un sāls attīrīšanas sistēmu, kas aptur aļģu veidošanos un iznīcina nevēlamās baktērijas, kā arī mīkstina ūdeni.

“Bestway” pēdējo gadu piedāvājumu papildinājis ar dažādiem saliekamiem masāžas baseiniem un burbuļvannām. Taču, lai gan ideja ir lieliska, tehnoloģija acīmredzot vēl nav kārtīgi izstrādāta, jo daudzi pircēji sūdzas par produkta īso mūžu – pēc gada vai diviem kāda ierīces daļa pārstāj darboties.

 

 

 

Uzziņa

baseinkoks_13Uzstādāmie vieglās konstrukcijas peldbaseini ir ļoti atšķirīgi gan konstrukcijas, gan cenu ziņā. Vienkāršāko piepūšamo “Intex” dārza baseinu (244 x 76 cm) šobrīd internetveikalā “220.lv” var iegādāties par 25 latiem, bet ultra rāmja “Intex” peldbaseins cienījamā izmērā (732 x 366 x 132 cm) maksā nepilnus 1000 latus. “K-Rauta” veikalos nopērkami divu lielumu baseini ar piepūšamu malu (366 x 76 cm un 360 x 90 cm), bet “Depo” veikalos atrodami aptuveni 15 dažādi baseini, tostarp metāla karkasa konstrukcijas 3 m garumā (atkarībā no dziļuma maksā no 40 latiem).

Ja baseinu plānots uzstādīt tikai dažas dienas sezonā uz neilgu laiku, tad par ūdens maisīšanu, aļģu iznīcināšanu un ūdens attīrīšanu domāt nav tik svarīgi, galvenais, lai materiāls būtu izturīgs. Taču, ja baseins paredzēts kā pastāvīgs pagalma elements visai vasarai, noteikti jāņem vērā ūdens kvalitātes uzturēšana. Šis ir gadījums, kad dārgākais produkts, visticamāk, būs arī labākais, jo augsto cenu nosaka jaudīgas, modernas un efektīvas papildierīces – pumpji, filtri, ūdens maisītāji un attīrīšanas sistēmas, dārgākajiem baseiniem pievienotas arī kāpnes, zemes paklāji un virsējie pārklāji. Lai atrastu zemāko pieejamo cenu jau izvēlētam modelim, vērts ielūkoties “kurpirkt.lv” vai “salidzini.lv,” kur apkopots visu Latvijas internetveikalu piedāvājums.

Ražotāji atzīmē, ka baseinu nedrīkst novietot uz nogāzes vai uz pilnīgi cietas virsmas (betona, asfalta) un zem tā vienmēr ieteicams izmantot šim nolūkam paredzēto paklāju, lai izvairītos no materiāla caurduršanas. Jāatceras arī, ka pat seklākajos baseinos ir bīstami atstāt bērnus bez uzraudzības.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+