×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Dažādu paaudžu “Līvi” uz vienas skatuves Dzintaros


ReklāmfotoReklāmfoto

Latviešu rokmūzikas cienītājus leģendārā rokgrupa “Līvi” pēc ilgstoša pārtraukuma aicina uz vērienīgu koncertu “Nezāles neiznīkst”, kurā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu un laikmetu “Līvu” mūziķi. Koncerts notiks 21. augustā Dzintaru koncertzālē. Jāpiezīmē, ka katra nopirktā biļete būs ziedojums grupas ilggadēja dalībnieka Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei. 


 

Kāpēc “Nezāles neiznīkst”? Tāpēc, ka tieši ar šo teicienu – “Nezāles neiznīkts” J. Grodums vistrāpīgāk spēja noraksturot grupas „Līvi” sīksto un nepakļāvīgo garu, kas grupai ļāva pārdzīvot gan padomju režīma represijas, gan iekšējās spriedzes radītus sarežģījumus un cilvēcīgas traģēdijas daudzu gadu garumā.

J. Grodums bija “Līvu” ilggadējākais dalībnieks, tādēļ koncertā piedalīsies mūziķi, kas ar viņu spēlējuši dažādos laikos. Starp tiem būs grupas dibinātājs un pirmais līderis Juris Pavītols, Igo un Vilnis Krieviņš, kuri “Līvos” bija slavenajā Ērika Ķiģeļa periodā 70. gadu beigās un 80. pirmajā pusē, Ainars Virga, Aivars Brīze un Guntars Mucenieks no nākamā un tikpat izcilā sastāva, un vēlīnā perioda ģitārists Tomass Kleins. Piedalīsies arī “Līvu” draugi, līdzgaitnieki un sekotāji – “Liepājas brāļi”, “Credo”, Olga Rajecka, Harijs Zariņš ar grupu “Colt”, kā arī “Līvu” gara mantinieki Elviss Grodums, Fēlikss Ķiģelis. “Micrec PM” pārstāvis Klāss Vāvere apstiprināja, ka koncertā vēl piedalīsies Aija Andrejeva & Alex, “Relicseed”, “Laime Pilnīga” un Jānis Buķelis.

Leģendārais grupas “Līvi” mūziķis J. Grodums mūžībā aizgāja 2010. gada 15. jūnijā 51 gada vecumā. Jau pēc viņa nāves tika izdots albums “Jānis Grodums un Līvi – Nezāles neiznīkst”, kurā solo partijas iedziedājis J. Grodums. Šis albums bija veltījums un cieņas apliecinājums cilvēkam, kurš ar savu balsi iedvesmojis veselu paaudzi.

“Līvi vienmēr dzīvi” – tā būs patiesība tik ilgu laiku, kamēr skanēs viņu dziesmas un kamēr “nezāles neiznīkst”. Ar šo albumu aizsākās līdzekļu vākšana mākslinieka piemiņas zīmes izveidei, un arī šī koncerta ienākumi tiks veltīti Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei Liepājas centrā pie Rožu laukuma.

Piemiņas vietas iecere pieder Groduma dzīvesbiedrei Elitai Patmalniecei, kura domājusi – tā kā Jāni daudzi pa pusei jokojot, pa pusei nopietni dēvējuši par Latvijas “roka ministru”, piemineklim piestāvētu simbolisks roka ministra krēsla veidols. Taču apspriežoties ar izraudzīto autoru – Liepājas metālmākslinieku Reini Kuncīti, ideja pamazām transformējusies. Reinis Kuncītis: “Ar Elitu to visu pārrunājot, nonācu līdz domai par lielu metālā veidotu koku, ozolu, kurā katrs var ierāpties un apsēsties. Un tajā iestrādātas gan frāzes no dziesmu tekstiem, gan ģitāras elementi. Tāds stiprs, pamatīgs un draudzīgs mūzikas koks, pie kura pakavēties un atcerēties Jāni. Kā “Līvu” dziesmā: “Es paklanos ozola priekšā.” Šobrīd piemineklis ir skiču izstrādes stadijā.

Ziedojumus Groduma piemiņas vietas izveidei iespējams iemaksāt arī “Mārtiņa Freimaņa fonda” atvērtā “Swedbank” kontā: LV38HABA0551037026852

 

UZZIŅA:

Vieta – Dzintaru koncertzāle

Laiks – 21. VIII 19.00

Biļetes – “Biļešu paradīzē” tirdzniecības vietā, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena – Ls 10

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+