×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2013
Drukāt

Dažām pašvaldībām ar eiro ieviešanu saistītie izdevumi varētu pat divkāršoties

Foto - LETAFoto - LETA

Dažām pašvaldībām izdevumi saistībā ar eiro ieviešanu varētu pat divkāršoties, taču pašvaldības ir gatavas šīs summas maksāt, – šodien pēc Eiro ieviešanas koordinācijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis, Ogres novada mērs Edvīns Bartkevičs.

Viņš informēja, ka pašvaldībām ir notikuši divi semināri saistībā ar eiro ieviešanu, kas ir devuši zināmu priekšstatu par gaidāmajām izmaiņām. “Diemžēl esam secinājuši, ka izmaksas, ar kurām pašvaldības rēķinājās sākumā, droši vien būs daudzkārt lielākas,” teica Bartkevičs. Daudzām pašvaldībām tās pat varētu būt divkāršā apmērā.

Taču pašvaldības jau ir sākušas darbu pie jautājumiem, kas saistīti ar pāreju uz eiro, kā arī tām nāksies pārkonvertēt bilances, klāstīja LPS pārstāvis. Viņš arī uzsvēra, ka pašvaldības gatavojas segt visus gaidāmos izdevumus saistībā ar eiro ieviešanu.

Pašvaldībām, tāpat kā valsts iestādēm, izdevumi, kas saistīti ar eiro ieviešanu, ir jāsedz pašām, aģentūrai LETA skaidroja finanšu ministrs Andris Vilks (V). Viņš gan pieļāva, ka atsevišķām pašvaldībām, īpaši mazajām, tiešām varētu būt grūtības ar šo izdevumu segšanu. Tāpēc šādus gadījumus valdība varētu atsevišķi izskatīt un, iespējams, lemt par kādiem risinājumiem.

“Šeit nevajadzētu būt ļoti lieliem izdevumiem. Igaunijas pieredze mums ir tepat blakus, un tie izdevumi ir samērojami. Izmaksas ir zināmas, tās būs līdzīgas kā Igaunijā. Atsevišķos gadījumos varbūt var izvērtēt, cik daudz valsts var palīdzēt”, sacīja ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+