Pasaulē
Eiropa

Dažas dienas pēc vērienīgās laupīšanas Drēzdenē apzagts arī Štāzi muzejs Berlīnē0


Instalācija “Pa telefonu neko nesaka” (Am Telefon sagt Man nix) pie agrākās “Stasi” ēkas, tagadējā muzejā, Berlīnē.
Instalācija “Pa telefonu neko nesaka” (Am Telefon sagt Man nix) pie agrākās “Stasi” ēkas, tagadējā muzejā, Berlīnē.
Foto: Omer Messinger

Laupītāji no Štāzi – komunistiskās Vācijas drošības dienesta “Stasi” vēsturei veltītā – muzeja Berlīnē aiznesuši padomju laika medaļas un dārglietas, ziņo “BBC.co.uk”.

Ielaušanās notikusi tikai sešas dienas pēc vērienīgās, miljoniem eiro vērto dārgakmeņu zādzības no agrākās karaliskās pils Drēzdenē.

Berlīnes muzejā zagļu ķēriens ir salīdzinoši niecīgs, astoņi vai deviņi ordeņi tikai “dažu tūkstošu eiro vērtībā”, norādījis muzeja direktors Jergs Drīzelmans.

Direktors plašsaziņas līdzekļiem paudis, ka ielaušanās procesā radušos bojājumu salabošana būs dārgāka par zaudējumiem zādzībā, īpaši tādēļ, ka daži no nozagtajiem ordeņiem bijuši tikai kopijas

Tāpat nozagti arī pāris auskari, gredzens ar pērlēm un dārgakmeņiem, zelta rokaspulkstenis un vēl viens laikrādis no zelta.

Saistītie raksti

Kad tika nojaukts Berlīnes mūris un nomainīta Austrumvācijas komunistiskā vadībā, atklājās, ka Štāzi centrālajā birojā, kur tagad izveidots muzejs, glabājas daudzas disidentiem atņemtas vērtslietas.

Muzeja direktors pauda, ka lielākā daļa vērtslietu tika atdotas īpašniekiem, bet daļa netika pieprasītas, tādēļ palikušas muzejā.

LA.lv