Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Daži fakti par diženu valdītāju dīvainībām un nelietībām

Foto: shutterstockFoto: shutterstock
  • Anglijas karaliene Elizabete I bija plikpauraina. Matus viņa zaudēja 29 gadu vecumā pēc baku pārslimošanas. Kopš tā laika viņa bija spiesta valkāt parūku. Tieši tādā veidā Eiropā ienāca parūku valkāšanas mode, kas augstākajās aprindās noturējās vairākas simtgades. Toties Elizabetei I bija vismaz 3000 kleitu.
  • Parasti pusdienošanas laikā Francijas karalis Luijs XIV apēda: četras porcijas zupas, veselu fazānu, veselu paipalu, divus krietnus šķiņķa gabalus, salātus, jēra gaļas gabalu ar ķiplokiem, sacepumu, vairākas cieti novārītas olas un augļus. Pēc nāves noskaidrojās, ka karaļa kuņģis bijis divreiz lielāks, nekā mēdz būt parastam cilvēkam.
  • Ēģiptes valdniece Kleopatra pati izgatavoja dažādas indes, iepriekš to efektivitāti pārbaudot eksperimentos ar dzīviem vergiem.
  • Indijas karaļa Mogola harēma sievietes ar karaliskām asinīm savus tērpus mainīja vairākas reizes dienā un nekad vienu un to pašu tērpu neuzvilka divas reizes.
  • 16. gadsimtā Indijas imperators Akbars bieži dejotājas izmantoja kā šaha figūras, bet visu dārzu kā šaha dēlīti. Viņš pats sēdēja augstā marmora tornī un no turienes nosauca gājienus un novēroja, kā brīnišķīgās dzīvās figūriņas aizdanco no vienas rūts uz citu. Bet divus gadsimtus vēlāk Indijas pilsētas Madrasas viesi maharadžas pils pagalmā varēja novērot, kā septiņarpus metrus augstas šaha figūras uz gigantiska šaha “dēlīša” pārvieto 50 cilvēku liela komanda.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+