Viedokļi
Komentāri

Valdis Krastiņš: Daži nepieciešami vārdi par necieņu pret valsti21

Foto: LETA

Īsi un skaidri: pievienojos Egila Levita uzskatam, ka tie, kuri balso par kandidātu sarakstos iekļuvušajiem kompartijas un čekas darbiniekiem, izrāda necieņu pret savu valsti.

Nerunāju par tiem, kuri nēsāja kabatā kompartijas biedra karti, bet ikdienā strādāja savā nozarē. Runa ir par kompartijas un čekas hierarhijas algotiem darbiniekiem, tātad par tiem, kuri bija izvēlējušies darbību šajos orgānos par savu dzīves mērķi.

Piedošana? Aizmiršana? Neviens netaisās sodīt bijušos padomju varas pārstāvjus, viņi ir brīvi Latvijas pilsoņi (vai nepilsoņi), tomēr Latvijas valsts struktūrās viņiem nav vietas. Jo tā ir bijusi aktīva kolaborācija ar ļaunu, negantu un svešu sistēmu. Tas, ka neesam izdarījuši šādu morālu, politisku un pilsonisku pašattīrīšanos, radījis ne tikai mulsumu un neizpratni patriotiski noskaņotās aprindās, bet arī veicinājis nevajadzīgu jucekli valsts pārvaldē. Absolūtais vairākums ir ciniķi un divkoši, kuri, savu labumu meklējot, savulaik sabiedrojušies ar Latvijas ienaidniekiem. Kurš gan okupācijas laikā to darīja kaut kādu ideālu vārdā? Nonākuši Latvijas valsts varas orgānos, šie ciniķi rīkojas ierastajā manierē, meklējot ne valsts, bet gan savu labumu. Protams, šiem “bijušajiem” radušies līdzgaitnieki, atdarinātāji, kuru cinisms nav mazāks. Tas spēcīgi atklājies pēdējo dienu notikumos ap bankām. Situācija būtībā izklāstīta jau oligarhu sarunās, kurām pievērsta un reizē arī nav pievērsta vajadzīgā uzmanība. Te bija lieliska iespēja sākt attīrīšanās procesu.

Uz šā fona nevaram aizmirst, ka mūs gaida vēlēšanas, kuras var pagriezt Latviju ar seju pret austrumiem, kur valda mūsu bijušie kaklakungi un viņu dusmīgais, bargais cars. Vēlamies atkal nokļūt viņa kalpībā? Pieci okupācijas gadu desmiti ir par maz? Vēlēšanas var arī nostiprināt jau esošo nepārredzamo valsts pārvaldi, kur korupcijai lielas iespējas. Jāgādā, lai vēlēšanu rezultātā varas sviras pārņem tīras rokas un prāti, kuri nedomā par savām un savu draugu interesēm, bet gan par valsts labumu. Tas ir paveicams. Laiks veidot no tumšiem darījumiem brīvu Latviju!

Saistītie raksti
LA.lv