Praktiski
Mājas

Daži padomi, kā ekonomēt telpu nelielos mājokļos0

Foto-Fotolia

Pieaugot urbanizācijas tendencēm, cilvēki arvien straujāk pārvācas no laukiem uz pilsētām – kļūst aizvien grūtāk atrast pieejamu dzīves telpu. Dzīvojamās telpas izmēriem sarūkot, pieaug minimālisma un kompakta dizaina popularitāte – funkcionalitāte un vienkāršība kļūst aizvien aktuālāka. Lūk, daži padomi, kā vizuāli paplašināt telpas.
1. Izmantojiet tukšas un ‘neveiklas’ telpas – piebīdiet mēbeles pie sienām, lai izmantotu katru grīdas kvadrātcentimetru. Plauktus un kastes ieteicams piestiprināt pie sienām, lai maksimāli izmantotu ierobežotu telpu. Izmantojiet izvelkamās kastes uz ritenīšiem, kuras iespējams pabīdīt zem dīvāna – tad tās nemaisīsies pa kājām.
2. Lai telpas izskatītos plašākas, krāsojiet sienas gaišos toņos. Tādu pašu toni ieteicams izvēlēties arī karnīzēm un griestiem – tas piesaistīs skatienu. Gaišas grīdas, īpaši gaišos koka toņos vai baltā krāsa, arī radīs plašuma ilūziju.
3. Pieskaņojiet arī savas tehnoloģijas, lai tās iekļautos jūsu mājokļa interjerā, nevis pārāk dominētu pār to.
4. Dekorējiet istabu ar dažiem rūpīgi izvēlētiem lielākiem aksesuāriem, piemēram, lielu mākslas druku vai dažiem biezākiem kafijas galdiņa žurnāliem. Daudz mazu priekšmetu rada juceklīgu iespaidu un izskatīsies nevīžīgi. Tāpat ieteicams izvēlēties lielu paklāju, kas stiepjas arī zem mēbelēm.
5. Izmantojiet spoguļus, lai sniegtu lielākas telpas ilūziju un izkliedētu gaismu pa telpu.
6. Izvēlieties mēbeles ar smalkām, slaidām kājām, nevis pamatīgām pamatnēm – telpa izskatīsies plašāka, ja zem mēbelēm būs redzams grīdas segums. Uzstādiet televizoru un jebkuru citu tehnoloģiju pie sienas vai ievietojiet to iebūvētā plauktā, lai novērstu to, ka smagnējas konstrukcijas aizņem lielu platību.
7. Izmantojiet minimālus logu aizsegus – ja jūs nesatrauc privātums un negribēti skatieni, varat pilnībā atbrīvoties no aizkariem un izmantot dabisko gaismu telpas apgaismošanai. Ja tomēr nepieciešamas žalūzijas vai aizkari, izvēlieties diskrētus, ieteicams, baltus aizkariņus vai žalūzijas, kuras dienas laikā var nolocīt vai uzrullēt, lai mazinātu ietekmi uz telpas kopējo izskatu.
8. Izmantojiet daudzfunkcionālas mēbeles, kuras iespējams kaut kur noglabāt, kad tās netiek izmantotas – piemēram, plauktu komplektu ar paneli, ko var salocīt galdiņā, vai izbīdāmos plauktiņus.

LA.lv