×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Daži politiķi Kasparovam solījuši atbalstu Latvijas pilsonības piešķiršanai (3)

LETA/AFPLETA/AFP

Līdz šim no atsevišķiem Latvijas politiķiem ir saņemti pozitīvi signāli par iespēju piešķirt Latvijas pilsonību Krievijas opozīcijas politiķim un šahistam Garijam Kasparovam. To trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” apgalvoja pats Kasparovs, kurš gan neminēja to politiķu vārdus, kuri solījuši atbalstu.

“Zinu, ka valdība šobrīd šo jautājumu vērtē, daļai valdošās koalīcijas ir ārkārtīgi pozitīva nostāja pret manu pilsonības pieteikumu,” teica Kasparovs. Ja Latvijas Saeima neatbalstīs pilsonības piešķiršanu, tad “tā būs milzīga neveiksme ne tikai man, bet arī Latvijas neatkarībai”. Proti, tas nozīmētu, ka Latvija pārlieku skatās Krievijas virzienā, pauda Kasparovs.

“Ticu, ka Latvija jau ir pierādījusi, ka ir ne vien atguvusi neatkarību, bet arī gatava savu neatkarīgumu apliecināt pasaulei, īpaši Maskavai. Parādīt, ka negrasās sekot agresīvā kaimiņa rekomendācijām vai spiedienam. Mans gadījums ir vēl viena iespēja demonstrēt Latvijas spēju turēties pretim šādam spiedienam,” teica politiķis.

Pirms vēršanās Saeimā ar lūgumu piešķirt Latvijas pilsonību Krievijas opozīcijas politiķis vērtējis vairākas valstis, kas viņam ir tuvas un kur godā šahu. Par labu Latvijai runājuši vairāki faktori, un tās pilsonība Kasparovam esot nepieciešama, lai kandidētu uz Starptautiskās šaha federācijas vadītāja amatu. No Krievijas pilsonības Kasparovs negrasās atteikties.

“Ticu, ka man ir daudz jādara Krievijas labā, jācīnās pret Putina režīmu. Atteikties no Krievijas pases noteikti būtu nepareizais signāls daudziem cilvēkiem, kuri joprojām tic demokrātijai Krievijā,” teica politiķis.

Jau vēstīts, ka slavenais šahists un Krievijas varas opozicionārs Kasparovs ar vēstuli vērsies pie vairākām Saeimas frakcijām, lūdzot piešķirt Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem, saglabājot Krievijas pilsonību. Saeimas deputāti iespējamo pilsonības piešķiršanu vērtē piesardzīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu sākās! SC atkal sāks šķīdināt smadzenes. Esmu pret pilsonības piešķiršanu Kasparovam. Kas šī par caurejas valsti, kur viens otrs latvietis, vēstures dzirnavās malts, nevar gadiem atgūt pilsonību, bet tikko kāds austrumu bagātnieks ievaukšķās, tā pisonis.

  2. nu re lai tad maacas latvieshu valodu un staav rindaa!!!!

  3. Cilvēki Krievijā jūt, ka drīz tajā valstī saksies notikumi, kuri beigsies ar humanitāro katastrofu. Tikai, nav skaidrs, kapēc tiem, kuri meklē glābiņu ES, vajadzīga ir dubultpilsonība? Tas pats attiecas uz salašņām, kuri sevi dēvē par “investoriem”.

Draugiem Facebook Twitter Google+