×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Daži VID rotējamie darbinieki mēģina novilcināt laiku (5)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Daži Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rotējamie darbinieki mēģina novilcināt laiku, jo paši vēl līdz galam nav pārliecināti, vai viņi grib turpināt darbu jaunā amatā, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Jau vēstīts, ka valdība šodien lēma par 56 924 eiro pārdali Tieslietu ministrijai (TM), lai nodrošinātu piecu ierēdņu pārcelšanu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uz Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP). TM aicināja valdību atbalstīt apropriācijas pārdali no Finanšu ministrijas budžeta programmas “Valsts ieņēmumu un muitas politikas nodrošināšana” uz TM budžeta apakšprogrammu 56 924 eiro apmērā, tostarp atalgojumam – 45 580 eiro.

Reizniece-Ozola skaidroja, ka šodien valdībā pieņemtais lēmums nav par papildu finansējuma piešķiršanu, bet gan attiecīgais VID finansējums tiek pārcelts uz IeVP.

Ministre uzsvēra, ka rīkojums par VID darbinieku pārcelšanu ir parakstīts, tomēr daži VID rotējamie darbinieki mēģina novilcināt laiku, pašiem vēl līdz galam neesot pārliecinātiem, vai viņi grib turpināt darbu jaunajā amatā.

“VID rotējamo darbinieku viedoklis tiek uzklausīts, un viņiem tiek piedāvāts līdzvērtīgs amats, kas atbilst viņu kompetencēm. Šo darbinieku kompetences ir izvērtējis VID un arī tās iestādes, kas šos darbiniekus pieņems darbā. Tāpat šos darbiniekus ir izvērtējušas drošības iestādes,” sacīja finanšu ministre.

Viņa atkārtoti pauda pārliecību, ka VID tiks sakārtots. “Ja kāds domā, ka VID patlaban ir “uzspridzināts”, tas nebūt tā nav. Varbūt ir “uzspridzinātas” kādas tīklveida struktūras,” piebilda Reizniece-Ozola.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) iepriekš bija izteikusies, ka VID ticis “uzspridzināts”. Āboltiņa arī paudusi viedokli, ka norisēm ap dienestu un tā vadības maiņu saskatāms politisks fons.

Jau ziņots, ka kopumā dažādas rotācijas skar 39 VID darbiniekus, tajā skaitā 22 dažāda līmeņa vadītājus.

Uz TM iestādēm tiek pārcelti pieci līdzšinējie Finanšu policijas darbinieki – Māris Kaminskis, Jurģis Kijoneks, Aivijs Lagzdiņš, Viesturs Burkovskis un Miks Indāns. Šie darbinieki turpmāk strādās IeVP Tiesvedības daļā un Tiesiskā regulējuma daļā.
Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone iesniegusi atlūgumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Štelles jāpabeidz un raža jānovāc.

  2. Izmanto maksimāli iespējamo pļaujas laiku.
    Arī lai noslēptu galus ūdenī.

  3. Iepatikās tā ROTĒŠANA, tagad šo stulbvārdiņu laiza kā saldējumu. Valodnieki un citi valodas”sargi” dus vienā mierā. Būtu vārds no krievu valodas, tad ķērktu bez gala. Kauns, valodas izvarotāji!

    • Kas tā rotēšana tāda ir? Vai viņi visi griežas? Vai viņiem griežas?

      • Rotācija-cieta ķermeņa kustība ap savu asi, kurā jebkuri divi šā ķermeņa punkti paliek nekustīgi. Tā kā ierēdņi, jeb mīkstmieši nav cieti ķermeņi, tad “rotēšana” lietas būtību nemaina. Ja nopietni, tad nav tik svarīga stulbismu ieviešana latviešu valodā, nozīmīgāka ir divkosība. Svarīgi ir arī tas, ka tiek lietoti svešvārdi nezinot vārdu latvisko tulkojumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+